Kam s deťmi na Slovensku? Tieto miesta rozhodne musíte navštíviť

Kam s deťmi na Slovensku? Tieto miesta rozhodne musíte navštíviť

Načo sa hnať do zahraničia, keď aj doma máme krásne kúty, ktoré by vaše deti mali spoznať?

Tatry sú klasika, ktorú milujú nielen malí, ale aj veľkí

Nezažiť zábavný svet aquaparkov s desiatkami atrakcií v malebnej prírode by bol hriech. Legendárna Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová patria medzi najobľúbenejšie miesta. Desiatky termálnych aj plaveckých bazénov, tobogány, detské atrakcie a mnoho iných miest, kde sa dá do sýtosti vyšantiť, stoja za návštevu, o tom niet pochýb! Ak budete v Tatrách, určite si nenechajte ujsť lanovky, vďaka ktorým uvidíte hory v celkom inom svetle. Za povšimnutie stojí Skalnaté pleso a Lomnický štít, pozemná lanovka na Hrebienok či lanovka na Solisko.

Rozprávkové Donovaly vás vtiahnu do sveta fantázie

Svet Dobšinského rozprávok nájdete v dedinke Habakuky. V pätnástich chalúpkach zažijete atmosféru rozprávok ako Popolvár či Laktibrada a mnoho iných. Keby vám náhodou bolo málo, môžete sa ísť pokochať malou zoologickou záhradou alebo sa vyblázniť s najmenšími na preliezkach, prípadne si vyskúšať tradičné remeslá. Milujete divadielka? Nie je problém, o predstavenia pre deti je tiež postarané.

Zdroj: travelguide.sk

Plávajúci mlyn v Kolárove ako posledný svojho druhu

Mlyn v Kolárove je jeden z posledných plávajúcich mlynov na Slovensku. V lete si tu môžete zapožičať loďky alebo jazdiť na koňoch. Nenechajte si ujsť ani miestnu farmu!

Zdroj: planetslovakia.sk

Bojnice a okolie hrajú do karát mnohým aktivitám

Na čele s Bojnickou zoo. Viac ako dvetisíc zvierat, mnohé vzácne druhy a krásne prostredie vás a vašich blízkych rozhodne nadchnú. Ak by vám zábavy v zoo nestačilo, môžete sa ísť vyjašiť na blízke kúpalisko alebo zámok opradený rôznymi legendami, prípadne navštívte Múzeum praveku.

Ranč pri Oškerde v obklopení zvierat

Ak vaše detičky milujú zvieratá, nadchne ich mini zoo plná poníkov, koní a iných zvierat. Potešia aj kolotoče a originálne kúpele. Len päť kilometrov od Žiliny je doslova raj na zemi!

Bratislava praje deťom

Detské múzeum s detským laboratóriom a bazénom či interaktívne výstavy na nábreží potešia malých i veľkých. Ak budete v hlavnom meste, navštívte aj zoo alebo detskú galériu Bibiana. Výstavy, ktoré organizuje, sú zaujímavé aj pre dospelých.