Karma je zdarma

Karma je zdarma

Karma je tzv. rana osudu, ktorú aspoň raz v živote okúsi každý z nás. Rana osudu, to znamená, že aký život žijeme, tak sa nám všetko vracia v akejkoľvek podobe naspäť. Keď sejeme zlo, zlo budeme aj žať. Niekto smolu hodí na osud, iný na božie mlyny alebo azda na náhodu. Za svoj život sme však zodpovední my sami, a preto nikdy nie je neskoro začať ho žiť správne!

Nerob iným to, čo nechceš, aby oni robili tebe

Karma skutočne existuje. Všetko, čo v živote vykonáme, povieme, čo si predstavíme – všetko sa nám skôr či neskôr vráti. Aj keď už dávno nebudeme na to myslieť. Karma sa dostaví vždy bez ohlásenia a nečakane. Dávno je svetu známe, že človek svojimi dnešnými myšlienkami vytvára zajtrajšok. Všetko, na čo dnes myslíme, nám zajtra urobí deň. Pokiaľ sme negatívni, nič sa nám nepáči a máme pocit, že nás nikto nemá rád a že život je nanič, môžeme si byť takmer istí, že zajtrajšok sa bude niesť presne v tomto duchu.

Ale pokiaľ sa na to pozrieme z inej perspektívy, bude to snubný začiatok úžasnej budúcnosti,  ktorej tvorcami sme, ako inak, my sami. Ovplyvňuje nás všetko okolo nás. V prvom rade je táto doba nezmyselne nastavená. Tlak z reklám a médií nás presviedčajú o tom, čo určite musíme mať, akí musíme byť, čo musíme robiť a čo vyskúšať. Všetko len musíme. Pokiaľ sa tým neriadime, tak sme divní. Aspoň podľa tejto spoločnosti. Vznikajú teda depresie, pretože si nastavujeme príliš vysoké latky. Robíme to len preto, aby sme boli vážení či obľúbení. Ale robí nás to naozaj šťastnými? Čo je šťastie? Pre každého toto slovo znamená niečo iné. Niekto je šťastný, keď má skvelú prácu a kariéru. Iného napĺňa vlastná rodina, deti. Potom sú tu aj ľudia, ktorí sa celý svoj život naháňajú iba za peniazmi, ktoré si koniec koncov do hrobu aj tak nevezmú.

Podstata karmy je, aby sme svoj život viedli správne. Pozitívne. S láskou. Úprimne. Hnev a závisť plodí len hnev a závisť. Ale zato vzájomné porozumenie, ochota pomôcť, vypočuť si toho druhého sú veci, ktoré sa nám vrátia mnohonásobne naspäť. Zaoberajúc sa hocijakou myšlienkou si buďte vedomí, že si ju privoláte. Privolávajte si do svojho života iba pozitívne myšlienky a budete prekvapení, ako sa vaše dni zo dňa na deň zmenia k lepšiemu.