Keď je slnečných lúčov veľa, moderná šiltovka bude skvelá

Keď je slnečných lúčov veľa, moderná šiltovka bude skvelá

Ochrana domu a v prvom rade interiéru pred nademrným slnečným žiarením, ktorého je z roka na rok viac a vo vyššej intenzite sa cení. Aby sa interiér zbytočne neprehrieval a jednotlivé prvky, ako aj človek v ňom, zbytočne tým netrpeli, zastriete jednoducho žalúzie. Neustále sa ale medzi 4 múrmi  fungovať nedá a občas si musíte užiť aj príjemné chvíle priamo na čerstvom vzduchu. No a chrániť seba a svoje telo, pred nadmerným teplom a slnkom, môžete zasa vďaka štýlovým šiltovkám.

Je to bez čiapky naozaj tak zlé?

Áno, vo všeobecnosti. Úpal spôsobuje bolestivý stav a „poškodenie“ mozgu. Dôvod – priame slnečné svetlo na povrchu hlavy. Neustály dopad takéhoto veľkého tepla a svetla sprevádza bolesť hlavy, vracanie, horúčka (niekedy až nad 40 ° C), zvýšený pulz, dýchanie, kŕče a slabosť. V ťažkých prípadoch – dokonca kómu až smrť.

S kvalitnou čiapkou, ktorá je vyrobená z tých najlepších a vzdušných materiálov, sa tomu môžete vyhnúť. Výhodou je pritom, že ide o štýlové šiltovky, ktoré majú rôzne tvary, farebné prevedenia a niekedy aj zaujímavé strihy v renomovaných značkách.

Pred používaním šiltovky majú ale mnohí ľudia veľký rešpekt a obávajú sa, že im uzatvorený priestor v oblasti vlasov poškodí ich kvalitu a budú tak časom strácať na svojej kráse. Pokiaľ si ale vyberiete tú z kvalitného materiálu a správnym tvarom, nič z toho vám nehrozí. Navyše ide o doplnok, s ktorým bude váš outfit dokonalý, vďaka čomu sa z vás stane iný človek, ktorý sa nemusí báť žiadneho úpalu.

Správna veľkosť je základ

Aby bolo tienenie pre váš povrch hlavy a jej ochranu naozaj dokonalé, mali by ste si ho vedieť vybrať v správnej veľkosti. Tak, aby šiltovka pokryla celú hornú časť hlavy, pričom vám nebude pri jej nosení nič prekážať a tlačiť a zároveň, aby sedela pevne a ani ten najsilnejší vietor vám ju neodvial. A presne také nájdete jedine na exisport.com.