Keď sú tráviace ťažkosti na každodennom poriadku

Keď sú tráviace ťažkosti na každodennom poriadku

Žijeme v neustálom strese a málokedy si uvedomíme, že namiesto toho, aby sme si dopriali kvalitné chutné jedlo, jedávame vo fast foodoch. Takýto spôsob stravovania nás časom privedie až ku gastroenterológovi, u ktorého budeme musieť absolvovať tieto vyšetrenia – kolonoskopiu a gastroskopiu.

Keď sú tráviace ťažkosti na každodennom poriadku, mali by ste konať okamžite. 

Potravinové alergie 

Problémy s trávením môžu spôsobovať aj potravinové alergie. Je preto nevyhnutné, aby ste navštívili obvodného lekára, popísali mu svoje problémy a ten vám vypíše výmenný lístok ku gastroenterológovi. Vyššie menované vyšetrenia patria k najnepríjemnejším vyšetreniam. Netreba sa ich však báť a je potrebné držať sa rád lekára. Práve tieto vyšetrenia môžu odhaliť závažné ochorenia ako aj žalúdočné vredy, rakovinu žalúdka, rakovinu konečníka a rakovinu hrubého čreva.

Keď vás tráviace ťažkosti trápia dlhodobo, je potrebné zistiť, či za tým nie sú potravinové alergie. V prvom rade je potrebné zistiť, či nie ste alergický na lepok a laktózu.

Ak chcete posilniť tráviacu sústavu a znížiť výskyt žalúdočných vredov, konzumujte extrakt z čierneho korenia Piperín. V kombinácii s L- karnitímom urýchľuje proces látkovej výmeny. Podporuje vstrebávanie živín a povzbudzuje činnosť tráviacich enzýmov pankreasu. 

Jedzte tieto potraviny! 

Keď vás trápia tráviace ťažkosti, obmedzte príjem mliečnych výrobkov. Keď tak, doprajte si skôr kyslomliečne výrobky. Problémy s trávením odstránite jedine obmedzením vyprážaných jedál a konzumáciou potravín, ktoré obsahujú vlákninu – orechy, obilniny, cereálie, ovocie a zelenina.

Odporúčame konzumáciu rýb, duseného chudého mäsa a hnedej ryže. Vyskúšať môžete aj vysoko čistený rybí olej obohatený o vitamín D, ktorý sa odporúča konzumovať, ak vaše telo pravidelne ničia vírusové infekcie. Dokonca stimuluje imunitu pri liečbe všetkých onkologických ochorení.