Keď vás na terase pohojdá vánok

Keď vás na terase pohojdá vánok

Na terase pri dome sa dá robiť množstvo vecí – čítať knihu, pravidelne stolovať s rodinou a priateľmi, užívať si pekné počasie a flóru okolo seba. Chcete tento zážitok ešte trochu umocniť? Sadnite si na hojdačku!

Relax nielen pre deti

V každom z nás sa ukrýva dieťa, a ak náhodou predstavujete výnimku práve vy, určite nám dáte za pravdu minimálne v tom, že milujete voľnosť a okamihy, keď lietate s hlavou v oblakoch. A to doslova! Veď tie chvíle na hojdačke bývajú skutočne jedinečné – kým niekto sa nohami ledva odlepí od zeme a dopraje si len jemné kolísanie ako na nafukovačke v bazéne, iní to radi roztočia a s hojdačkou vystrelia do výšky, keď už je bežná aj bolesť brucha alebo mierne pocity nevoľnosti. Intenzita hojdania sa však riadi aj našimi činnosťami či aktuálnym psychickým stavom. Pri rozhovoroch, čítaní alebo popíjaní obľúbeného nápoja si len ťažko vieme predstaviť seba na hojdačke, ktorá sa týči dva metre nad zemou. No keď cítime bezstarostnosť alebo naopak mocné duševné rozpoloženie, bez obáv sa nohami silno odrazíme a letíííme… Kamkoľvek, kde budeme so svojimi myšlienkami sami. To je jasný dôkaz, že hojdačka nájde uplatnenie u každého z nás.

Miesto pre štýlovú hojdačku

Hojdačku možno umiestniť kamkoľvek – na terasu, pod pergolu či altánok, ale aj hocikam na dvore. Všetko závisí od toho, ako veľmi ju chcete uchrániť pred vplyvom počasia a kde sa vám bude relaxovať a kochať okolím najlepšie. Nám sa najviac páči hojdačka umiestnená na krytej terase, pretože nebudete ukrátení od žiadneho dôležitého rozhovoru a hojdačka ostane v dobrom stave mnoho rokov. Ak navyše začne náhle pršať, nemusíte hneď utekať pod prístrešok, ale si bubnovanie dažďa užijete počas hojdania.

Hojdačky rôznych typov

Samostatne stojace hojdačky (tzv. vajíčka), závesné hojdacie kreslá či ležadlá z rôznych materiálov, klasické hojdacie kreslá, hojdačky s konštrukciou, ale i bez nej, vhodné na zavesenie tam, kde to nosnosť prístreška dovolí. Všetky sa uchádzajú o vašu priazeň. Máte len jednu úlohu, a to zvoliť si ten správny typ, ktorý sa bude štýlovo najviac hodiť do vašej záhrady. Farebné, tvarové a materiálové prevedenie hojdačky bude totiž reprezentovať váš skvelý vkus.