Kedy ste boli naposledy v cirkuse?

Kedy ste boli naposledy v cirkuse?

Niektorými ľuďmi milované slovo a inými nenávidené  – cirkus. Vyvoláva vo vás spomienky na detstvo? Ak áno, je to úžasné! Detstvo je totiž o zábave, o veľkolepých zážitkoch a tiež o poznávaní. Cirkus je prvé miesto v živote detí, kde sa zoznámia s umením a ešte sa aj zabavia.

Posadať, začíname!

Keď zavíta do vášho mesta cirkus, neváhajte ani chvíľu a vezmite celú svoju rodinu za nezabudnuteľným zážitkom. Dve hodiny plné nadšenia pod „zázračným“ stanom sú pozvánkou do sveta fantázií a tiež zárukou otvorených úst dokorán. Vo vnútri vás čaká veselý šašo, ktorý je pripravený zabaviť malých aj veľkých a so svojimi výmyslami vám spestrí čakanie počas prestávok.

Aj v lete, aj v zime

Nezávisle od toho, či máte „žabky“ alebo teplé čižmy, do cirkusu si môžete zájsť kedykoľvek. Zakaždým to totiž bude mať svoju náležitú atmosféru. V lete vás obrovský stan ochráni pred teplými lúčmi slnka a v zime si buďte istí, že bude o vás postarané a to v podobe príjemného tepla sálajúceho z ohrievačov. Skvelý nápad je vziať si so sebou hrejivé deky, ktoré vás najmä počas zimných mesiacov ochránia pred prípadným chladným večerom.

Na čo sa máme tešiť?

Určite sa v cirkuse stretnete s množstvom veselých rodín a s ich detičkami, babkami a dedkami, s partiami násťročných alebo so zamilovanými dvojicami, ktoré si zvolili takéto netradičné, ale rozhodne originálne miesto na randenie. Nezabudnite si ešte pred odchodom z domu naplniť peňaženky, aby ste si mohli nakúpiť popcorn, chladené nápoje, cukrovú vatu, lízanky a všakovaké suveníry.

Keď hlas skúsenej moderátorky zahlási, že šou sa práve začína, publikum sa usadí, všetko stíchne a na scénu začnú prichádzať rôzne druhy cvičených zvierat. Tešiť sa môžete na kone, ťavy, tigre a levy, býka a mnoho ďalších zaujímavých tvorov, ktoré ochotne a s radosťou plnia naučené príkazy svojho krotiteľa. Je priam neuveriteľné, aký vzťah si dokáže vybudovať človek so zvieraťom. Počas prestávky si dokonca môžete vyskúšať, aké to je zajazdiť si hoci aj na ťave. Nezabudnite sa odfotiť.

Okrem fascinujúcich a dych vyrážajúcich scénok so šelmami, vám neunikne ani talent rôznych artistov z cirkusovej rodiny. Čísla, ktoré vám predvedú, sú ako zo známych televíznych šou o talentoch.

Keď nabudúce nebudete vedieť, čo s voľným časom, zájdite si do cirkusu a spoznajte umenie aj z jeho inej stránky. Neoľutujete.