Krajiny, ktorým sa tento rok radšej vyhýbajte

Krajiny, ktorým sa tento rok radšej vyhýbajte

Hoci vo svete zúri nebezpečný koronavírus, ktorý je hrozbou najmä v Číne a v Európe, vláda nás varuje aj pred ďalšími destináciami, ktorým by sme sa tento rok v rámci cestovania mali vyhnúť. Ktoré krajiny sem patria?

Výstraha štvrtého stupňa

Pre krajiny, ktoré budeme spomínať, platí až štvrtý stupeň nebezpečenstva, a to znamená, že by ste danú krajinu mali opustiť čo najskôr, ak sa v nej nebodaj nachádzate aj v súčasnej dobe. Jedná sa o krajiny, kde vládnu život a zdravie ohrozujúce podmienky. Žiaľ, nie každý štát sa môže pochváliť mierovými podmienkami a spokojným životom. Sú aj oblasti, kde je každý deň doslova o prežití. Môžu za to samozrejme aj politické problémy, vojny a iné nesváry. Slováci, buďme hrdí na svoj národ a na svoju vlasť, pretože aj napriek nášmu nadávaniu si môžeme povedať, ako sa nám tu dobre žije. Naše problémy sú nič oproti tým celosvetovým.

Nebezpečný je Irak aj Sýria

Vieme to aj z televízie, ale pokojne si pripomeňme, že v týchto krajinách sú vojny a straty na životoch, žiaľ, na dennom poriadku. Obyčajní ľudia nič nezmôžu. Oni si predsa nevybrali život v tejto krajine. Skratka sa tu narodili a či sa im to páči alebo nie, musia tu živiť svoje rodiny a vychovávať deti. Najvyššie hlavy štátu nezaujíma ten strach, zúfalstvo a obrovský smútok rodín, ktoré sú vystavované obrovskému nebezpečenstvu. Zle aj predstaviť si, čo musia krajania prežívať, ak im počas celého dňa vybuchujú nad hlavou bomby. Tá neistota a beznádej sú azda nepredstaviteľné.

Lýbia, Jemen a Somálsko

Slováci, tento rok sa vyhýbajte aj týmto trom krajinám. Hoci vás môžu lákať  svojou prírodou a exotikou, no podľa Ministerstva zahraničných vecí by vám tu mohlo ísť vážne o život! Občianske vojny a vnútroštátne problémy v Lýbii a Jemene neveštia naozaj nič dobré a od bezpečnosti to má veru poriadne ďaleko. Cesta do Somálska dokonca napovedá o únosoch, prepadnutiach a vraždách za bieleho dňa.