Ktoré základné parametre by vás mali zaujímať pri výbere pergoly?

Ktoré základné parametre by vás mali zaujímať pri výbere pergoly?

Mať počas teplých mesiacov možnosť tráviť voľný čas doma na vlastnej terase je na nezaplatenie. To celkom určite potvrdí každý, kto býva v rodinnom dome a takúto terasu má. A môže ísť hoc aj o obyčajné leňošenie, napríklad pri dobrej knihe.

Ako budete pergolu ovládať? Manuálne alebo siahnete po pohodlnom diaľkovom ovládaní?

Umocniť zážitok z posedení na terase dokážu kvalitné moderné pergoly. A čo je na pergole najlepšie? To, že výrazným spôsobom dokáže predĺžiť čas, ktorý môžete tráviť na vašej terase. V závislosti od „výbavy“ vašej pergoly vás táto ochráni pred rôznymi poveternostnými vplyvmi.

Ak zvažujete, že si pre svoju terasu zaobstaráte pergolu, určite nebudete svoje rozhodnutie ľutovať. Ako si však vybrať ideálnu pergolu pre vás? Zrejme prvú vec, ktorú budete pri výbere pergoly riešiť, je jej ovládanie.

Chcete pergolu ovládať manuálne alebo diaľkovo? Záleží v prvom rade od toho, či môžete zabezpečiť pre pergolu prívod elektrickej energie. Ak nie, ostáva vám len manuálne ovládanie. To je dobrou voľbou aj v prípade, že chcete pergolu napríklad na chatu a teda ju nebudete využívať tak často, aby sa vám oplatilo investovať do pergoly s diaľkovým ovládaním.

Látková alebo lamelová strecha?

Ďalej je dobré sa rozhodnúť medzi pergolami s látkovou strechou a bioklimatickými pergolami, ktorých strecha je lamelová. Látková strecha je jednoduché, ale účinné riešenie, ktoré vás ochráni pred ostrým letným slnkom a aj pred nečakanou prehánkou.

Pergola s lamelovou strechou bude síce o niečo drahšia, ale ponúkne vám toho viac. Naklápaním lamiel si môžete presne regulovať množstvo slnečných lúčov dopadajúcich na vašu terasu a taktiež aj ovplyvňovať prúdenie vzduchu pod pergolou. To znamená, že si poľahky vytvoríte na vašej terase priam ideálnu klímu.

Zdroj obrázka:

Autor: karelnoppe / Shutterstock.com