Kúpa herného počítača vás nemusí zruinovať

Kúpa herného počítača vás nemusí zruinovať

Obstarávate si nový počítač? Chcete na ňom rozbehnúť svoje obľúbené hry, ale máte obmedzený rozpočet? Určite ste niekedy počuli o pojme „budget gaming“. Ak nie, jedná sa o výraz pre cenovo výhodné produkty. Toto slovné spojenie nájdete práve aj vo svete výpočtovej techniky. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate ako ušetriť pri nákupe PC, bez toho by na tom utrpeli vaše herné ambície.

Stolný PC verzus notebook

Ak ste fanúšikmi PC hier a neviete si predstaviť deň bez toho, aby ste si sadli k svojmu obľúbenému RPG, pravdepodobne viete, že nákup notebooku na tento účel pre vás nemá zmysel. Neustále vyvíjajúci sa svet počítačových hier si vyžaduje stále vyššie nároky na výkon prístroja, na ktorom hráte.

Hoci existujú herné notebooky, zďaleka sa v tomto ohľade nevyrovnajú stolnému počítaču. Prečo? Najmä preto, že u stolného PC je možné nakupovať nové komponenty, ktoré ste schopní vymeniť si v ňom sami. U notebooku sa takejto výhody nedočkáte. Hoci sú notebooky skladnejšie a ľahko prenosné, spotrebiteľom slúžia predovšetkým na kancelársku prácu. Na rozdiel od nich stolné herné PC sú pre hranie hier automaticky dimenzované.

Nový alebo repasovaný počítač?

Používatelia, ktorí by chceli výkonný herný počítač, ale na neho nemajú dostatok financií, ocenia repasované prístroje. Repasovanie je proces, ktorý spočíva v demontáži, kontrole, vyčistení a prípadnej oprave alebo nahradení nových komponentov.

Lacný herný PC môže byť práve taký, ktorý prešiel týmto procesom. Nemusíte sa obávať, že by bol menej výkonný. Hráči, ktorí si potrpia na náročnejšie hry, zoženú takto upravený počítač do 800 EUR, tí, ktorí si vystačí s jednoduchšími hrami, si môžu zakúpiť repasované PC do 500 EUR.

Nezabudnite si teda pred nákupom počítača rozmyslieť, aké hry na ňom chcete rozbehnúť. Na základe parametrov, ktoré vaše obľúbené hry vyžadujú, potom vyberiete ideálne zariadenie.

Kde zaobstarať kvalitný repasovaný počítač?

Ste rozhodnutí dať šancu nabušenému, pritom ale cenovo dostupnému hernému PC? Zverte všetko do rúk odborníkov na repasovanú výpočtovú techniku ​​a vyberte si z mnohých dostupných modelov na www.incomputer.sk. U inComputeru nájdete predvádzacie a repasované herné počítače vždy za tie najlepšie ceny. Všetky modely herných PC navyše prešli náročným testovaním komponentov a je na nich poskytovaná záruka 12 mesiacov.

Nemáte čas alebo náladu inštalovať do novo zakúpeného PC operačný systém a ďalšie programy? Ani to nie je pre inComputer žiadna prekážka. Ak si budete priať, herný počítač vám tu pripravia k okamžitému použitiu, takže keď si ho prinesiete domov, môžete rovno začať hrať! Teraz už len stačí vybrať si ten pravý kúsok a máte po starostiach.