Kúpeľ má blahodárne účinky na telo aj myseľ

Kúpeľ má blahodárne účinky na telo aj myseľ

Väčšina z nás sa už možno ani nepamätá, kedy naposledy sme ležali vo svojej vani a iba tak relaxovali. Uponáhľaný svet, veľa povinností a večerné doháňanie všetkého zameškaného, sú všetko faktory, ktoré dlhému čľapkaniu sa vo vode akosi bránia. Je to veľká škoda, pretože poriadny horúci kúpeľ nás dokáže raz-dva vzpružiť i vyliečiť.

Čas sami na seba

Stačí iba 10 – 15 minút a uvidíte, že sa budete cítiť ako vymenení! Že nemáte? To nie je pravda! Keď máte čas na virtuálnu komunikáciu počas celého dňa, tak tú štvrťhodinku sami na seba si určite doprajte. Je iba vaša. Aspoň raz do týždňa zmyte všetky trápenia, ktoré sa na vás nalepili a nechajte ich odplaviť spolu s prúdom odtekajúcej vody.

Pripravte svoju kúpeľňu na tento vzácny rituál – rituál, kedy si uctíte svoje telo a myseľ a nasiaknete novou, silnejšou a lepšou energiou. Keď máte radi sviečky, obklopte sa nimi a nechajte plamienok spáliť všetko negatívne, čo vás obklopuje.

Zapnite si relaxačnú hudbu, ponorte sa do vody a nemyslite na nič. Je to síce ťažké a poviete si, že sa to azda nedá, ale opak je pravdou – dá sa to. Sústreďte sa na svoj dych a na každý kúsok vášho tela. Predstavujte si, ako z každej bunky vyprcháva všetko to, čo si neprajete vlastniť.

Soľ alebo bylinky?

Dopriať si kúpeľ, to neznamená iba mať napustenú plnú vaňu vody. Čo sa vtedy odohráva, je hotová mágia. Vyskúšajte si to spríjemniť rôznymi olejmi určenými práve pre tieto rituály. Tie vašu myseľ dokonale uvoľnia, zrelaxujú, odbúrajú stres, napätie, nepohodu, akékoľvek kŕče , ba dokonca kúpeľ s  morskou soľou dokáže zmierňovať bolesti alebo zápaly. Vaša pokožka bude vyzerať zdravšie, mladšie, bude jemnejšia a hladšia. Takýto kúpeľ si poradí aj s rôznymi ekzémami alebo vyrážkami.

Vyrobte si sami

Nie je nič jednoduchšie, ako vyrobiť si doma svoj vlastný originálny kúpeľ, napríklad z levandule. Nazbierajte si niekoľko hrstí tejto aromatickej liečivej rastlinky, zalejte horúcou vodou a nechajte pár hodín lúhovať. Vzniknutý „čaj“ preceďte a vlejte do kúpeľa. Pleť ostane nádherne hebká a voňavá. To však nie je všetko. Ďalší spôsob, akým opantáte svoje zmysly, je levanduľová soľ. Navrstvite si do fľaše striedavo morskú hrubozrnnú soľ spolu s kúskami sušenej levandule a po mesiaci nádobu otvorte a vsypte do vody. Vôňa a účinky nenechajú na seba dlho čakať.