Kyselina hyalurónová: Prečo si vyberať výrobky s jej obsahom?

Kyselina hyalurónová: Prečo si vyberať výrobky s jej obsahom?

Ak chcete vyzerať mlado, mali by ste do svojej beauty výbavy zaradiť produkty, ktorých hlavnou zložkou je práve kyselina hyalurónová. Aké sú jej najväčšie benefity?

Jedným z najnápadnejších prvých prejavov starnutia sú vrásky, ktoré sa s postupom času prehlbujú. Proces starnutia sa začína medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom, teda ešte skôr, než sa po tridsiatke objavia viditeľné príznaky starnutia na povrchu pleti. Existuje rad spôsobov, ako ich liečiť, a to buď invazívnych, alebo neinvazívnych. A prečo sa vrásky vlastne tvoria? S pribúdajúcim vekom ubúda látok, ktoré udržujú našu pleť hladkú. Patria medzi ne kolagén, elastín a kyselina hyalurónová. Hlavná látka zodpovedná za vyplnenie našej pleti je práve kyselina hyalurónová. Rokmi strácame schopnosť produkovať jej dostatok, v dôsledku čoho sa objavujú prvé vrásky, najmä v oblastiach, ktoré sa neustále pohybujú, napríklad okolo očí. Úbytok tejto pleti vlastnej látky spôsobuje, že štruktúra pleti stráca svoje plné a pevné usporiadanie a je náchylnejšia na vznik vrások. Kľúčovým faktorom, ktorý nám zabezpečí hladkú pleť, je aplikácia krémov s obsahom kyseliny hyalurónovej. Tým, že obklopuje bunky, prepožičiava pleti hladký, mladistvý vzhľad.

Čo v pleti „robí“ kyselina hyalurónová?

S  rastúcim vekom sa začína spomaľovať proces obnovy našej pleti. Preto sa pleť už nedokáže účinne zbavovať odumretých kožných buniek a jej povrch zostáva na dotyk drsný a získava unavený vzhľad. Zrelá pleť navyše stráca pružnosť a schopnosť produkovať potrebné množstvo kyseliny hyalurónovej, ktorá zabezpečuje vypnutie pleti. Kyselina hyalurónová je látka, ktorú si telo samo vytvára a tvorí časť spojivového tkaniva. Jednou z jej kľúčových funkcií je zadržovať vlhkosť, má schopnosť viazať 1.000 až 10.000-násobok vody v pomere ku svojej vlastnej molekulárnej hmotnosti. Vďaka extrémne vysokej schopnosti zadržovať vodu má na pleť tiež regeneračný účinok. Ďalšou výhodou sú jej antioxidačné vlastnosti, ktoré tiež pomáhajú v boji proti vráskam a strate pevnosti.

Získajte mlado vyzerajúcu pleť aj vy

Ak kyselinu pleti dodáme, napríklad vo forme výživného krému, zlepší sa pravidelné usporiadanie kožného tkaniva a pleť bude na pohľad zjednotená a na dotyk pevná. Kyselinu však môžeme pleti dodať aj formou injekčných výplní. Sú určené na vypĺňanie vrások vypínaním pleti a najčastejším miestom, ktoré si ženy nechávajú vypĺňať, je oblasť lícnych kostí, pery i nosoústne vrásky. Lekársky výskum preukázal, že používanie niektorých kozmetických výrobkov obsahujúcich kyselinu hyalurónovú môže výrazne zlepšiť účinky vypĺňajúcich zákrokov s kyselinou hyalurónovou, ak sa tieto kozmetické výrobky používajú po injekčnom ošetrení pravidelne po dlhšiu dobu, najmä okolo očí. Riešenie, ako vyzerať mlado a sviežo? Ak si budete najbližšie vyberať starostlivosť o pleť, siahnite po kréme alebo kozmetickom sére s obsahom kyseliny hyalurónovej.