Leňoška: skvelá náhrada pohovky do malých priestorov

Leňoška: skvelá náhrada pohovky do malých priestorov

Máte malý byt alebo kanceláriu a neviete si poradiť s priestorom, ktorý máte k dispozícii? Radi by ste mali pokope všetko estetické aj funkčné, no neviete ako na to? Práve tzv. „leňoška“ by mohla splniť vaše očakávania.

Prečo leňoška?

Viete, čo je leňoška? Leňoška je gauč, váľanda a posteľ v jednom. Má práve takú veľkosť, aby si priemerne veľký dospelák mohol dostatočne zaleňošiť a oddýchnuť. Od toho je utvorený aj názov. Je to druh nábytku, ktorý už upadol do zabudnutia, ale v minulosti ho obľubovali najmä v palácoch. Dámy, ale aj páni si v dobách dávno minulých radi dopriali oddych aj niekoľkokrát počas dňa a práve leňoška bola na to ako stvorená. Stačilo sa iba tak „vyvaliť“.

Vyvaľujte sa

Ani neviete ako a už ste s knihou v ruke v ríši snov. Áno, leňoška so svojím pohodlným opieraním je ako stvorená pre chvíle s obľúbenou literatúrou, ale aj pri pozeraní televízie vám poskytne dostatočný komfort pre relaxáciu. Výborná pre chvíle s priateľkami, ale slúži aj ako vhodné sedenie pre vážené návštevy a priateľské obchodné stretnutia. Úplne bez problémov usadí až tri osoby. Je geniálna a taká moderná!

Vyberte si tú svoju

Výber nábytku je veľmi dôležitý. Okrem toho, že je akousi našou vizitkou, musí spĺňať svoju pravú funkciu. Keď kupujeme jedálenský stôl, chceme, aby bol veľký a pohostil presne toľko členov rodiny a domácnosti, koľko potrebujeme. Platí to aj pri výbere pohoviek, sedačiek či gaučov. Ak viete, že vaša malá obývačka nebude konferenčná miestnosť pre celé okolie, úplne bez problémov a nejakých obáv si namiesto sedačky, ktorá zaberá príliš veľa miesta, zadovážte radšej leňošku. Ušetríte cenné miesto, ale aj kopu peňazí.

Na výber máte moderné, retro, ale aj vintage leňošky rôznych tvarov i rozmerov. Upútajú vás už na prvý pohľad svojím dokonalým elegantným vzhľadom. Dodajte šarm vašej obývačke alebo kancelárii a uvidíte, že výsledný efekt bude stáť za to. Leňoška vyzerá perfektne pri stojanovej lampe, pri ktorej sa bude nielen perfektne čítať, ale priestor sa zútulní a zaplní tým správnym rodinným teplom. Teplom domova.