Liečivá sila reiki

Liečivá sila reiki

Ak ste ešte o reiki nepočuli, tak práve teraz nastala chvíľa, ktorá vám dokáže zmeniť  život. Reiki je vesmírna energia. Nachádza sa všade okolo nás a je nekonečná. Je to univerzálna a nevyčerpateľná sila. Považuje sa za jednu z najznámejších foriem alternatívneho liečenia. Táto filozofia je známa vyše 5000 rokov a pomáha miliónom ľuďom na celom svete.

Podstata

Reiki je prastaré umenie liečiť, ktoré bolo nanovo objavené v 19. storočí japonským mníchom Dr. Mikaom Usui-im. Doba, ktorú žijeme, si vyžaduje stále viac vnútornej sily a harmónie k tomu, aby sme všetky úskalia života zvládali s rozvahou a čistotou mysle. Pokiaľ nemáme v sebe vnútorný pokoj, do nášho života vstupuje stres, smútok a v neposlednom rade aj choroby. Nestačíme sa čudovať, čo sa vôkol nás deje a možno nás desí predstava o budúcnosti, ktorá povedzme si pravdu – nevyzerá extra „ružovo“.

Cieľom reiki je navodiť maximálnu harmóniu, pohodu ako tela, tak aj mysle. Táto metóda liečenia vás upokojí a pomôže vám v tomto uponáhľanom svete nájsť pocit pohody i radosti zo života. Získate akýsi nadhľad, vďaka ktorému sa vám problémy nebudú zdať vážne ani neriešiteľné a stres sa stane minulosťou.

Reiki – liečivé ruky

Táto vesmírna energia patrí nám všetkým, avšak iba niektorí z nás sú pripravení, schopní a odhodlaní sa jej venovať a odovzdávať ju či už iným ľuďom alebo celému svetu. Je to zdroj, ktorý je nevyčerpateľný a pre toho, kto reiki praktizuje – je darom. Výnimočná schopnosť pracovať s energiou a vysielať ju práve tým osobám, ktoré ju potrebujú. Jednoducho – iba priložením rúk.

Sila, ktorá je prostredníctvom rúk odovzdaná, sa prispôsobí potrebám prijímateľa. Liečiteľ sa nezbavuje svojej energie, práve naopak – počas tohto procesu sa sám obohacuje. Energia, s ktorou pracuje, je totiž z „vesmíru“. Celý proces je ozdravujúci a posilňujúci pre obe strany.

Pomôže vám

Vďaka reiki sa zbavíte nielen svojich fyzických bolestí, ale aj tých duševných. Lepšie zvládnete každodenný stres, zlepší sa vám imunita, posilní schopnosť intuície i samoliečby, zlepšia sa vaše vzťahy v rodine a  okolo vás. Pocítite obrovskú dávku energie, kľudu, sebadôvery a svoje telo detoxikujete bez pomoci akýchkoľvek prípravkov z lekárne či zákerných diét. Nezabudnite však na dôležitým fakt a tým je, že reiki môžu vykonávať iba skutoční majstri – odborníci. V opačnom prípade sa vám síce nič nestane, ale nepocítite želaný efekt, o ktorý práve ide – tým je harmónia tela a duše.