Logistika pre e-shopy bez starostí? To je fulfillment

<strong>Logistika pre e-shopy bez starostí? To je fulfillment</strong>

Čo je dôležité pre to, aby bol e-shop úspešný? Samozrejme, dôležité sú faktory ako ponuka, ceny, či marketing, ale aby mal e-shop spokojných zákazníkov, musí mu dobre fungovať aj logistika. Nikto predsa nechce čakať na tovar neprimerane dlho. A obzvlášť nie v dobe, keď množstvo vecí viete mať doma do 24 hodín.

Ak počet objednávok rastie, rastú zisky, ale aj množstvo práce

Zabezpečiť dobe fungujúcu logistiku pre e-shop rozhodne nie je jednoduché. Potrebujete dostatočne veľké skladové priestory, s dobrým prístupom a naviac by mali byť aj adekvátne zabezpečené. Taktiež potrebujete mať vyriešené posielanie objednávok a samozrejme zabezpečiť, aby mal všetky potrebné úkony kto robiť.

Pri malých e-shopoch to nemusí byť problém, ale keď počet objednávok začne narastať, väčšina majiteľov e-shopov sa začína stretávať s rôznymi problémami týkajúcimi sa logistiky. V takých prípadoch stojí za to pouvažovať nad tým, či by pre váš e-shop nebol vhodný fulfillment.

O celú vašu logistiku bude postarané

Fulfillment je služba, ktorú ponúkajú niektoré logistické spoločnosti. Čo zahŕňa? V prvom rade skladové priestory pre váš tovar, ktoré spĺňajú prísne normy. To však nie je všetko. Vďaka fulfillmentu budete mať logistiku bez starostí.

Zahŕňa totižto všetky logistické procesy, ktoré s predajom cez e-shop súvisia. Postarané bude o príjem tovaru, jeho naskladnenie a triedenie. Taktiež sa logistická spoločnosť postará o spracovanie objednávok od balenia až po rýchlu prepravu tovaru k zákazníkom. A ako bonus bude postarané aj o reklamácie.

Samozrejmosťou je, že počas využívania fulfillment služby budete mať vyhradenú kontaktnú osobu na strane logistickej spoločnosti, ktorá s vami bude riešiť všetky prípadné otázky, či požiadavky. Aby vaša logistika fungovala presne podľa vašich predstáv.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com