Má vaša práčka niektorú z týchto porúch? Tak ešte netreba novú

Má vaša práčka niektorú z týchto porúch? Tak ešte netreba novú

Je vôbec niečo z kategórie veľkých domácich spotrebičov, čo sa kazí častejšie ako práčky? Nám nič nenapadá. Áno, častokrát je to spôsobené tým, že sa ulakomíme a kúpime lacnú práčku a čakáme od nej nekonečnú životnosť.

Práčka perie v studenej vode?

Obzvlášť rodiny, ktoré perú denne, musia očakávať, že pokiaľ si nekúpia naozaj špičkovú práčku, po určitej dobe nastanú problémy. Nie vždy je to však dôvod ihneď kupovať práčku novú. Množstvo závad sa totižto dá vyriešiť lacno a efektívne. A aj relatívne jednoducho.

Jedným z častých problémov je, že práčka nezohrieva vodu. Môže sa to prejaviť tak, že síce prací cyklus prebehne, ale „na studeno“ alebo sa zastaví vo fáze, keď by sa mala začať voda zohrievať. S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať nové ohrievacie teleso Electrolux (alebo iné podľa značky vašej práčky, ale často jednotlivé diely pasujú aj na viac značiek).

Ešte pred výmenou ohrievacieho telesa však skúste použiť menej pracieho prostriedku. Aj priveľké množstvo peny môže znemožniť ohrievaciemu telesu plniť si svoju funkciu. Ak v tomto problém nebude, nasleduje spomínaná výmena ohrievacieho telesa, ktoré však stojí zlomok ceny novej práčky.

Voda ostáva v práčke? Alebo pri praní vzniká nadmerný hluk?

Podobne je na tom aj náhradné čerpadlo do práčky Electrolux. Taktiež platí, že väčšina výrobcov používa podobné čerpadlá a výmena čerpadla taktiež nie je drahou záležitosťou. Tu sa môže dokonca stať, že nové čerpadlo bude ešte tichšie a vydrží dlhšie, ako pôvodné. Hlavne, čo sa pračiek ázijských výrobcov týka, často nie sú pôvodné čerpadlá v nich práve najkvalitnejšie.

A ako sa prejaví, keď nie je s čerpadlom niečo v poriadku? Napríklad aj tým, že práčka nevypúšťa vodu. Áno, tento problém môže mať aj iné príčiny, ale rovnako to môže spôsobovať aj zanesené čerpadlo. Malo by však stačiť ho jednoducho vyčistiť.

Rovnako viacero príčin môže mať aj to, že práčka je zrazu príliš hlučná. Taktiež to však môže mať za úlohu aj opotrebované čerpadlo. V tomto prípade je však výmena nutná. Ako sme však spomenuli, môže sa stať, že s novým čerpadlom bude vaša práčka ešte tichšia, ako keď bola nová.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com