Máte home office? Čo by vo vašej domácej kancelárii nemalo chýbať?

Máte home office? Čo by vo vašej domácej kancelárii nemalo chýbať?

Pandemická situácia mnohých ľudí zavrela doma. Chodenie do práce vymenili za home office, čo v mnohých prípadoch znamená azda tú najlepšiu ochranu pred koronavírusom.

Ak vám zamestnávateľ stanovil prácu z domu, čo by vo vašej domácej kancelárii nemalo chýbať?

Kvalitná kancelárska stolička

Ak budete mať home office, určite vám odporúčame zainvestovať do ergonomickej kancelárskej stoličky. Síce si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka, avšak do zdravia by sa malo investovať.

Ergonomické kancelárske stoličky chránia zdravie vašej chrbtice a vy sa tak vyhnete nepríjemným bolestiam. Majú tvarovanú sedaciu časť, kvalitnú opierku hlavy, chrbta a rúk, čím výrazne znižujú riziko zdravotných problémov. Aby ste sa ale úplne vyhli bolestiam, nastavte si stoličku do správnej výšky a prispôsobte si operadlo. Keď sa postavíte a pôjdete si vziať niečo na pitie, či trebárs vymeniť toner v tlačiarni, po opätovnom posadení nebudete cítiť žiaden tlak. Vaša chrbtica bude v prirodzenej polohe.

Organizér na dokumenty

Nemáte kde odkladať faktúry a iné potrebné dokumenty? Odporúčame vám dať si na kancelársky stôl prakticky organizér na dokumenty. Nové tonery Canon síce v nich nebudete môcť skladovať, ale budete si môcť v nich uložiť všetky dôležité dokumenty. Takto budete mať prehľad a nestratíte sa v kôpkach papierov.

Organizér majte vždy po ruke, ideálne na kancelárskom stole, či pokojne na stolíku vedľa tlačiarne.

Stolná lampa

Najmä teraz počas zimy, kedy sa skoro stmieva, využijete prítomnosť stolnej lampy. V žiadnom prípade nepracujte v tmavej miestnosti. Negatívne to ovplyvní vašu produktivitu a bude mať negatívny vplyv aj na váš zrak.

Používajte stolnú lampu pri zamračenom počasí, či vždy po zotmení. Odporúčame LED žiarovky, ktoré presvetlia celú plochu kancelárskeho stola.

Zdroj obrázka:

Autor:  Mr.Whiskey  / Shutterstock.com