Máte v spálni strešné okná? Zatemňujúce rolety sú ideálnym tienením

Máte v spálni strešné okná? Zatemňujúce rolety sú ideálnym tienením

V súčasnosti sa medzi rodinnými domami tešia veľkej obľube takzvané bungalovy, čiže prízemné jednopodlažné domy. Dá sa očakávať, že tento trend bude minimálne v najbližšom období pokračovať, keďže ceny nehnuteľností rastú a teraz sa tento rast týka už aj materiálov potrebných na stavbu a zariadenie domu, ktoré majú naviac aj dlhšie dodacie lehoty v porovnaní s minulosťou.

To, čo funguje pri klasických oknách, využite aj v prípade strešných okien

To však neznamená, že sa nenájdu vyznávači dvojposchodových domov. V závislosti od toho ako sú takéto domy riešené, môžu byť ich súčasťou aj strešné okná. A aj keď strešné okná sú niečo, s čím sa u seba doma nestretne každý, nie sú zas tak odlišné od bežných okien.

Minimálne v potrebe zabezpečiť si spoľahlivé tienenie pre strešné okná. Predsa len, napríklad spálňa na poschodí a so strešnými oknami môže pôsobiť romanticky ak však nebude súčasťou okien aj spomínané tienenie, príjemný spánok by sa dosahoval len ťažko.

Chcete mať možnosť skutočne zatemniť miestnosť?

Obzvlášť do spální sú vhodným riešením zatemňujúce rolety pre strešné okná. Takéto rolety už podľa názvu evokujú, že si dokážu so svetlom účinne poradiť. A to aj vďaka kefovému tesneniu na všetkých stranách, ktoré minimalizuje prieniky svetla prípadnými medzerami medzi látkou rolety a rámom okna.

Samozrejme, takéto rolety sa dajú zastaviť v akejkoľvek polohe, takže ak chcete čiastočne dovoliť svetlu preniknúť do vašej izby, je to len na vás. Okrem toho zabraňujú aj prílišnému prehrievaniu interiéru. To vďaka reflexnej zadnej strane.

Ak ste si mysleli, že takéto účinné riešenie sa musí komplikovane inštalovať, opak je pravdou. Inštalácia je jednoduchá a podľa inštruktážneho videa ju zvládnete aj bez predchádzajúcej skúsenosti s montážnou podobného tienenia.

Zdroj obrázka:

Autor: Radovan1 / Shutterstock.com