Mesiac vám pomôže k telu snov: Riaďte sa jeho fázami!

Mesiac vám pomôže k telu snov: Riaďte sa jeho fázami!

Kruhy pod očami, našednutá pleť bez jasu, telesná nepohoda a únava, ktoré vás sprevádzajú na každom kroku. Najvyšší čas naplánovať očistný program a telu i pleti dodať poriadnu dávku energie.

Naše telo a pleť čas od času potrebujú dôkladné prečistenie a očistnú kúru, ktorá ich zbaví všetkých neduhov. K očistnému programu a správnej starostlivosti využite magickú silu Mesiaca a riaďte sa jeho jednotlivými fázami. Ich vplyvu si už dávno všimla tradičná čínska medicína. Pravidelne sa striedajú štyri mesačné fázy a celý cyklus mesačných premien trvá 29,5 dňa, čo približne zodpovedá i regeneračnému cyklu pleti. Za najmagickejšiu zo všetkých fáz je považovaný spln. Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú ale skôr vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy. Starostlivosť podľa lunárneho kalendára výraznejšie ovplyvňuje stav organizmu i krásu a zdravie pokožky.

Nov – novolunie

Novoluním začína prvá zo štyroch fáz mesačnej premeny. Mesiac je v tesnom spojení so Slnkom a pre nás je nepozorovateľný. Slnko ho počas dňa prežiari svojim jasom. Táto fáza trvá do prvej štvrtiny.

V novoluní telu prospieva odľahčený jedálniček, je to ideálne obdobie pre začatie očistnej kúry a pôstu, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu chudnutiu, takže sa s radosťou pusťte do redukčného režimu. Dodržujte prísny pitný režim. V kozmetickej starostlivosti sa zamerajte na hydratáciu a výživu pleti. Pleť ošetrujte kozmetikou s vitamínmi a koenzýmom Q10, používajte krémy proti vráskam, pleťové masky a séra. Dokonale tak napumpujete pleť energiou, ktorá zrýchli regeneračný proces kožných buniek a zvýši odolnosť pleti proti negatívnym vonkajším vplyvom. V zimnom období pleť ocení gymnastiku tvárových svalov, ale i masáže tváre a šije. Prečistenie organizmu, ktoré ovplyvňuje i kvalitu a krásu pleti, podporte užívaním tekutého chlorofylu, mladého jačmeňa alebo chlorely, ktoré dodajú telu i vitamíny a minerály. Zharmonizujete telo, oživíte unavené bunky a podporíte regeneráciu. V dopoludňajších hodinách popíjajte teplú vodu, zázvorový čaj, medovú vodu či „obyčajnú“ vodu s citrónom.

Dorastajúci Mesiac – 1. štvrť

Prvá štvrtina, dorastajúci Mesiac, sa objavuje približne sedem dní po nove. Tvar lunácie, svetla na telese Mesiaca, vytvára jasné písmeno D. Druhá fáza trvá do splnu, necelých 7 dní.

V tejto fáze Mesiaca je pokožka schopná lepšie prijímať výživné a regeneračné látky. Doprajte si teda koncentrované ošetrujúce kúry, pleťové masky a séra. Pleť lepšie reaguje na aktívne látky krémov proti vráskam a spevňujúcej starostlivosti. Ich pôsobenie je v tejto dobe intenzívnejšie a účinok dlhodobý. Nezabúdajte na ošetrenie krku, dekoltu a kože na svojich rukách. Teraz je tiež vhodný čas vyskúšať úplne nové krémy, nebojte sa experimentovať a testovať. Obdobie je ideálne pre zvýšenú telesnú aktivitu. Zbavte sa obáv z posilňovne, choďte cvičiť, behať alebo do svojho programu zaraďte svižnú chôdzu.

Spln

Po štrnástich dňoch od novu je plocha Mesiaca plne osvetlená. Slnko sa dostalo do presnej opozície voči Mesiacu a my sa môžeme kochať jeho svetlom i v noci. Fáza splnu trvá do druhej štvrtiny, necelých 7 dní.

V tejto fáze je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte. V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Cúvajúci Mesiac – 2. štvrť

Ubúdajúca fáza Mesiaca má svoj vrchol v druhej štvrtine, tzv. cúvajúci Mesiac. Lunácia získa tvar písmena C, pričom na konci tejto fázy vytvára slnečné svetlo dopadajúce na Mesiac len úzky kosáčik. Cúvajúca fáza trvá necelých 7 dní do nového spojenia Mesiaca so Slnkom. Ďalšie novolunie odštartuje nový cyklus mesačných fáz.

Tieto dni posilňujú účinky detoxikačných kúr, hĺbkového čistenia a starostlivosti proti nedokonalostiam pleti. Obdobie je vhodné pre píling a lymfodrenáž, ktoré skvele podporia detoxikáciu tela. Píling odstráni odumreté bunky, zbaví pleť šedi a umožní rýchlejšie vstrebávanie účinných látok z kozmetiky. Začať môžete tiež s kúrou proti celulitíde a ošetrujúce terapie podporte aplikáciou anticelulitídnej kozmetiky. Osvedčeným spôsobom relaxácie i detoxikácie je sauna, pričom vysoká teplota napomáha i dôkladnému prečisteniu pokožky. Sauna a para však telo odvodňujú, a tak obmedzme kávu, čierne čaje, smažené jedlá a sladké pokrmy. Doprajte koži hydratáciu a dostatok výživných látok, bude hebká, pružná a rozžiarená, čo pocítite ihneď po ošetrení.

Nezabudnite sa v tieto dni objednať na kozmetiku, manikúru a pedikúru. Využite účinky srvátky, ktorá napomáha prečisteniu organizmu, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovú výmenu. Je možné ju použiť i ako prísadu do kúpeľov alebo pri starostlivosti o citlivú pleť. Obsiahnuté látky, najmä vysoký obsah bielkovín a vitamínov skupiny B, zabraňujú vysychaniu kože a fungujú ako skvelý vyhladzovač pokožky.