Moderné krby, ktoré zohrejú a zútulnia každý domov

Moderné krby, ktoré zohrejú a zútulnia každý domov
Ak ste si už vybrali výhodnú hypotéku na bývanie (porovnanie hypoték nájdete TU), môžete sa pustiť do postupného zariaďovania nehnuteľnosti.

Predstavy o útulnom domove máme každý iné. Akoby aj nie – koľko ľudí, toľko „chutí“. Veď, ako by to na svete vyzeralo, keby sme všetci rovnakí? Jedinečnosť každého jedného človeka spočíva v tom, že sme originálne bytosti a nikto nikomu nie je ani na vlas podobný. Rovnako je to aj s našimi príbytkami. Každá domácnosť má svojho okúzľujúceho ducha. Niekedy je to aj vďaka krbu, ktorý vytvorí úžasnú atmosféru za každých okolností.

Čím sú krby alebo pece také výnimočné?

Okrem toho, že sú dnes maximálne moderné a „in“, majú v sebe zvláštnu schopnosť liečiť. Vaše začudovanie sa čoskoro vytratí, keď sa dozviete, prečo. Je totiž dokázané, že sálavé teplo, ktoré vychádza z krbu alebo kachľovej piecky je najvhodnejšie pre tých z vás, ktorí trpia alergiou. Je to tým, že nevíria prach a teplo odovzdávajú priamo na objekty, veci a osoby. Čiže maximálne efektívne. Liečivé účinky spočívajú v tom, že pri kontakte s takýmto teplom, sa akoby pohládzali naše nervové receptory, a preto sa nám tak príjemne pozerá na plápolajúce plamienky v krbe. Uvoľníme sa, organizmus sa lepšie prekrví a tým sa ruka v ruke zlepšia všetky funkcie v našom tele. Dokonca sa môže upraviť aj krvný tlak k lepšiemu. Jednoduchý a účinný spôsob, ako sa zbavíte stresu rýchlo, ľahko, efektívne a zadarmo. Zregenerovaní a zbavení stresu si môžete byť istí, že aj choroby vás budú z diaľky obchádzať, pretože nabitím energiou sa zlepší aj  celková imunita.

Ušetríte za energie a budete ekologickí

Vykurovanie plynom či elektrinou je finančne náročné. Čo tak skúsiť to s krbom? Prvotná investícia, ako výstavba, montáž a kúpa krbovej vložky je síce nie malá, avšak určite bude stáť za to! Stanete sa úplne nezávislí, pretože s drevom si zakúrite kedykoľvek si to budete želať.  Atmosféra na počkanie. Dnešné moderné krby dokážu v sebe udržať teplo dlhé desiatky hodín bez toho, aby ste neustále museli dopĺňať palivo (drevo). Viete si zakúpiť krb alebo piecku presne podľa vašej predstavy alebo hoci aj vyrobiť na mieru. Rohový krb? Žiadny problém! Krbové vložky, ktoré majú sklo z dvoch strán a teda ozvláštnia požadovaný roh v dome ešte viac. Sú rôzne typy krbov. S niektorými dokážete vykúriť celý dom rovno aj s poschodím, napojiť ich na radiátory alebo na podlahové vykurovanie. Môžete s nimi dokonca ohrievať aj úžitkovú vodu.

Krb do paneláku? Prečo nie! Skúste bio krb!

Veľmi dobrým riešením do panelákov sú napríklad bio krby. Keď už dlho snívate o tom, ako by ste chceli tráviť zimné večery pri teplom čaji a dobrom filme či iba tak, v dobrej spoločnosti – sen sa stane skutočnosťou. Bio krby môžu vyzerať presne ako normálne krby, avšak pre svoje horenie nepotrebujú drevo a prípadný zápach dymu. Naliatím bio etanolu do nádržky a následným zapálením, vzniknú plamene, ktoré bezpečne horia a krásne vyzerajú. Toto je ozajstný moderný krb!