Moderné tieniace prvky, ktoré dodajú domácnostiam šmrnc

Moderné tieniace prvky, ktoré dodajú domácnostiam šmrnc

Aj keď teraz vítame každý slnečný lúč, ktorého sme sa nevedeli dočkať po zväčša zamračenej pochmúrnej zime, v lete to bude práve naopak. V lete sa snažíme chrániť pred priamym slnkom čo najviac sa dá a snažíme sa pred ním chrániť aj svoju domácnosť.

Aké moderné tieniace prvky by ale dodali našim domácnostiam šmrnc?

Závesy na mieru

Kým v mnohých interiéroch dominujú žalúzia, rolety, v mnohých skrášľujú okná práve závesy. Aj kedysi boli závesy veľmi obľúbené, avšak odvtedy sa proces ich výroby zdokonalil. Dnes sú závesy moderným tieniacim prvkom, ktorý zároveň plní aj dekoračnú funkciu, čo si o mnohých tieniacich prvkoch povedať nemôžeme.

Ak chcete štýlové závesy, mali by ste si dať vyrobiť tieto závesy na mieru. Nové závesy na mieru pomôžu aj vám zatraktívniť interiérový priestor a zároveň vás chrániť pred neželanými slnečnými lúčmi.

Uprednostňujte firmu, kde vám vyrobia závesy na mieru a predtým, ako ich začnú vyrábať, vám prídu pomerať okná, aby vám vedeli vyhotoviť kvalitné závesy, ktoré budú veľkostne vyhovovať.

Budete mať možnosť vybrať si z palety farieb, vzorov a látok.

Závesy na mieru vyniknú na veľkých oknách, na francúzskych oknách. Čo sa týka miestností, odporúčame ich dávať prioritne do spální a obývačiek.

Markízy

Markízy môžeme pokojne označiť ako efektívnu ochranu otvorenej terasy a balkóna. Tento skvelý dizajnový prvok moderných rodinných domov môže zdobiť aj váš domov. Máte možnosť vybrať si z markíz, ktoré sa ovládajú manuálne, alebo motoricky. Vďaka kvalitnej látke vás ochránia pred tými najsilnejšími slnečnými lúčmi a budú neuveriteľnými pomocníkmi počas celej letnej sezóny. Sú dostatočne pevné, aby odolali aj silnejšiemu vetru, či prudkému dažďu. Nenarúšajú architektúru domu a budete mať pri nich pocit, ako by na toto miesto patrili odjakživa. Markízy sú jednoducho modernou tieniacu technikou, ktorá nesklame.

Nezabúdajme spomenúť aj to, že chránia interiér pred nadmerným prehrievaním, čo v lete určite oceníte.

Zdroj obrázka:

Autor: Sukpaiboonwat / Shutterstock.com