Možno trochu uletený, ale rozhodne svieži a typicky letný. Aj taký je boho štýl

Možno trochu uletený, ale rozhodne svieži a typicky letný. Aj taký je boho štýl

Iste má každá z nás aspoň jednu takúto „vecičku“ vo svojom šatníku. Niečo, čo pripomína orient, Grécko alebo hippies štýl. Reč je o móde v štýle boho. Je to pompézny štýl obliekania, ktorý je veľmi svojský, nápaditý, ale pri správnom vkuse dokáže zo ženy vykúzliť aj elegantnú dámu.

Staňte sa záhadnými pre svoje okolie

Nemusíte vyznávať nijaké kultúry ani byť zástankyne ázijských náboženstiev, dokonca nemusíte byť v ženských spolkoch a fungovať ako aktivistky. Bohémsky štýl obliekania je vhodný pre všetky z nás. Stáva sa priam ideálnou voľbou na leto, kedy nás horúce dlhé dni idú „stiahnuť z kože“. Je hravý, svieži, veľmi ženský a neuveriteľne príťažlivý. Ľudia milujú mystériu a prahnú za záhadami vesmíru. Najmä muži majú radi ženy, ktoré v sebe skrývajú tajomstvá.

Práve boho štýl vám ponúka všetko v jednom. Pomáha kráčať s dobou a prejaviť vašu pravú podstatu. Vie byť hravý, ale aj elegantný. Formálny a tiež aj pohodlný. Na voľný čas i do práce. Nepozná žiadne pravidlá.

Kombinujte farby, vzory a materiály

Bohémsky štýl obliekania znie na prvé počutie luxusne, avšak nie sme ďaleko od pravdy. S trochou fantázie sa s jednotlivými kúskami dá krásne pohrať. Je preňho typické, že miluje farby. Najmä bielu, tyrkysovú, zelenú a svieže farby ako žltú, červenú, oranžovú. Výborne mu pasuje aj čierna a v kombinácii so zlatou farbou sa z vás stanú doslova bohyne.

Môžete voliť jednofarebné kúsky oblečenia, ale aj tie pestré. Boho štýl miluje vzory, geometrické tvary, kvety alebo machule. Najkrajšie vynikne pri dlhých sukniach, pri dlhých šatách alebo na tunikách. Strapce, šnúrky, koža, syntetické , ale aj prírodné materiály, ich kombinácie a variácie zamiešajú spolu výbornú „polievku plnú chutí“.

Nezabudnite na bižutériu

Úplný záver celého outfitu doplní štýlová bižutéria, ktorá ostáva iba na vašom uvážení. Keďže boho štýl je skôr orientálny, výborne ho doplnia korálky, zlaté náramky, zaujímavé náušnice napr. z farebných pier a na čo ešte nezabudnite – je šatka. Kamkoľvek. S ničím nešetrite. Aby ste vynikli, máte právo sa absolútne vyblázniť. Kombinujte a hrajte sa. Sme ženy. Máme to rady. 🙂