Na čom sa dá rozumne ušetriť pri organizácii svadby?

Na čom sa dá rozumne ušetriť pri organizácii svadby?

Svadba je veľkým dňom pre každý pár, ale zároveň je aj veľkou skúškou pre ich peňaženky. Zorganizovať „klasickú“ svadbu, čiže obrad a po ňom do rána trvajúcu zábavu v kruhu často aj širšej rodiny a samozrejme kamarátov, to sa nedá len s pár drobnými vo vrecku.

Nerobte prehnané kompromisy, ktoré by vám pokazili svadbu

Pokiaľ máte na našu krajinu priemerný príjem, je možné, že počas príprav svadby budete musieť urobiť niekoľko kompromisov, aby ste sa zmestili do rozpočtu. Aj to môže byť skúškou vášho vzťahu, preveríte totižto svoje schopnosti robiť kompromisy a rozumne hospodáriť s peniazmi.

Otázka však je, na čom šetriť? Zabudnúť na zlaté prstene a kúpiť svadobné obrúčky z lacnejších kovov? Alebo radikálne zoškrtať zoznam hostí? A ženích nepotrebuje nový oblek, stačí mu ten zo stužkovej.Takto rozhodne nerozmýšľajte.

Skúste ušetriť takýmito spôsobmi

Ak chcete šetriť na obrúčkach, nemusíte robiť kompromisy v ich materiáli. Využite výkup zlata a doneste doň staré šperky, ktoré už nenosíte. Ich hodnotu vám v zlatníctve odpočítajú z hodnoty obrúčok a tak môžete mať krásne obrúčky za zlomok ceny.

Ušetriť môžete aj na svadobných oznámeniach. Čím ich spoľahlivo a prakticky bez nákladov nahradiť? Môžete pozvať hostí osobne alebo elektronicky. Napríklad vytvorením prezentácie, či natočením krátkeho videa. Keď už spomíname video, čo to svadobné, plánovali ste ho? A koľkokrát si ho po svadbe pozriete? Ak vás tlačí rozpočet, radšej video obetujte a ušetrené financie použite na lepšieho fotografa. Alebo na čokoľvek iné.

Kvetinovú výzdobu si vyberajte z kvetov, ktoré v období vašej svadby rastú v prírode. Budú lacnejšie. Extrémny prípad, na ktorý sa neodváži len tak hocikto je, že môžete výzdobu vytvoriť na poslednú chvíľu z kvetov, ktoré dostanete po obrade.

Zdroj obrázka:

Autor: ViDI Studio / Shutterstock.com