Na výlet do Viedne si rezervujte aspoň 3 dni

Na výlet do Viedne si rezervujte aspoň 3 dni

Hoci je Viedeň vzdialená len hodinu cesty od Bratislavy, stále veľa ľudí váha s jej návštevou. Vianočné trhy prilákajú ročne milióny zvedavcov, ale toto historické mesto vám toho dokáže ponúknuť ďaleko viac aj počas celého roka.

Pre malých aj veľkých

Viedeň je atraktívna pre všetkých. Bez ohľadu na vek si tu na svoje príde každý. Deti sa potešia najmä atrakcii zvanej Prater, kde sa nachádza aj známe Ruské kolo. Je vysoké takmer 65 metrov, ale získate tak nádherný výhľad na celé mesto. Kolotoče, húsenkové dráhy a iné zábavné atrakcie nadchnú celú rodinu. Určite navštívte aj múzeum voskových figurín Madame Tussauds a urobte si pamiatku na celý život.

Ak ste už vo Viedni, nič nepoteší deti viac ako návšteva zoo. Vyše 700 druhov zvierat v krásnom areáli zámku Schönbrunn, to je niečo, čo sa skutočne oplatí vidieť. Lístky si viete zakúpiť aj online.

Aby toho nebolo málo, v centre Viedne sa nachádza Schmetterling House, dom motýľov. V obrovskom sklenníku je „ubytovaných“ asi 400 druhov motýľov a zbierka vzácnych exotických rastlín. Žasnúť budú nielen deti, ale aj rodičia.

Bogi Park alebo Therme Wien – najväčšie rakúske kúpele, sú opäť to pravé pre tých najmenších. V detskom zábavnom parku sa vyšantia na trampolínach, v guličkovom svete, na šmykľavkách, lezeckých stenách a pod. .V kúpeľoch si okrem relaxu užijete aj vodné atrakcie.

Viedeň a múzeá

Kto sa rád dozvedá niečo nové, môže navštíviť múzeá – detské, aj Haus der Musik – hudobné múzeum, Technické múzeum, galériu Albertinu, Viedenské múzeum prírodných vied, Umelecko-historické múzeum či Kaiserliche Schatzkammer – múzem šperkov.

Vyčkajte si jar a zájdite do palácov, kedy bude všetko rozkvitnuté a v plnej nádhere

Zámok Schönbrunn je nepochybne najobľúbenejšia atrakcia pre všetkých turistov. Má 1441 miestností, ale uvidíte asi „iba“ 40. Napriek tomu vás ohúri svojou veľkosťou a krásnymi záhradami.

Belvéder je palácový komplex rôznych panovníkov, ktorí tu žili a dnes sa tu vystavujú diela známych umelcov, ako napríklad Gustava Klimta alebo Picassa.

dom-svateho-stefana-vieden

Krásny výhľad na Viedeň získate, keď navštívite Katedrálu Svätého Štefana. Stojí tu už od 14. storočia a patrí medzi najvýznamnejšie viedenské pamiatky.

Pokiaľ sa vám naskytne možnosť vo Viedni prespať, večer si zájdite na ulicu Graben, kde vládne čulý ruch a typický nočný život so všetkým, čo k tomu patrí. Luxusné obchody, promenády, kaviarne, herne a iné turistické lákadlá – to je niečo, na čo vám jeden deň rozhodne stačiť nebude.