Nábytok z masívu – Kvalita sa nedá oklamať!

Nábytok z masívu – Kvalita sa nedá oklamať!

Zariaďujete si vašu novú domácnosť a hľadáte pekne vyzerajúci a hlavne kvalitný nábytok? Snažíte sa oživiť si vašu obývačku alebo spálňu novým kusom nádherne opracovaného dreva? Veríme, že práve nábytok z masívu je tou správnou alternatívou pre vás. Poďme sa spoločne pozrieť na hlavné benefity masívnych nábytkových prevedení.

Nábytok z masívneho dreva

Jedná sa o nábytok zhotovený z kvalitne opracovaného základného materiálu – dreva. Napriek tomu, že priemyselná revolúcia priniesla do produkcie nábytku alternatívne (lacnejšie) materiály ako plast, hliník alebo oceľ, nábytok vyrobený z dreva v sebe skrýva nadčasovosť a nenahraditeľnú kvalitu. Aj vďaka tomu, si dokázal zachovať svoju dôležitosť, a to od počiatku vekov až do súčasnosti! 

Benefity masívneho nábytku

V závislosti od požadoveného kusu sú jednotlivé benefity rozlične dôležité, avšak ich prítomnosť je nepopierateľná! 

Trvanlivosť/Odolnosť a možná investícia?

Na rozdiel od mnohých lacnejších materiálov používaných na výrobu nábytku, drevo dokáže vydržať dlhé obdobie, a to aj s minimálnou údržbou. To, ako dlho vám nábytok vydrží je však náročné presne odhadnúť a závisí to od príslušného druhu dreva (a jeho opracovania):

  • Skutočne tvrdé drevo ako orech, čerešňa alebo biely dub zachová svoj vzhľad na veľmi dlhú dobu, avšak vzhľadom na pomalý rast (a vysokú kvalitu) sa produkty pohybujú vo vyšších cenových hladinách.
  • Mäkké drevo ako borovica, lipa alebo smrek sa opotrebúvajú rýchlejšie, avšak v tomto prípade sa jedná skôr o výhodu. Škrabance a rôzne opotrebenia na nábytku dodávajú jednotlivým kusom rustikálny a honosný nádych. Ďalšou výhodou mäkkého dreva je fakt, že po čase začne vplyvom svetla tmavnúť, čo dodá na bohato pôsobiacom vintage výzore. Ceny sú prijateľnejšie a zároveň na základe všetkých zmienených aspektov, sa môže pre niektorých jednať aj o investíciu – nábytok časom naberá (vďaka vintage výzoru) na cene. 

Jednoduchá údržba

S dlhodobou trvanlivosťou by sa mohlo zdať, že údržba nábytku bude náročná, avšak opak je pravdou. Čistiť drevo v sebe väčšinou skrýva iba jednoduché zotretie prachu. V prípade rozliatých tekutín/lepkavých stôp stačí použiť mokrú handru. Žiadne nadbytočné starosti a elegantný dlhodobý vzhľad! 

Unikátnosť

Napriek rovnakým výrobným postupom sa vždy vyprodokuje jedinečný kus nábytku z pohľadu vzorového prevedenia. Na druhú stranu, majú umelci pracujúci s drevom široké spektrum možností. Vďaka tomu môžu vznikať ešte viac unikátne produkty. S tým sú spojené aj ďalšie benefity ako prispôsobenie nábytku a jeho všestranné použitie, vďaka čomu ho môžete nakombinovať naozaj s čímkoľvek. 

V prípade, že vás masívny nábytok zaujal a chceli by ste si zadovážiť nejaký kúsok v tomto prevedení, odporúčame ponuku e-shopu https://drevenakrajina.sk