Najekonomickejšia tlač? Laserová tlačiareň a alternatívne tonery

Najekonomickejšia tlač? Laserová tlačiareň a alternatívne tonery

Laserové tlačiarne sú ideálnou voľbou všade tam, kde sa tlačia výlučne dokumenty, či jednoduchšia grafika. Sú totižto rýchlejšie ako atramentové tlačiarne, ktoré zase dokážu tlačiť podstatne kvalitnejšie fotografie. Ak vám však nejde o tlač fotiek, laserová tlačiareň je ideálna voľba.

Vyššia obstarávacia cena je pomerne rýchlo kompenzovaná

S laserovými tlačiarňami je tlač aj ekonomickejšia. A to aj napriek tomu, že vo všeobecnosti sú o niečo drahšie ako atramentové tlačiarne a laserové tonery do tlačiarne stoja podobne ako atramentové náplne.

Ako je teda možné, že tlač s laserovou tlačiarňou je ekonomickejšia? Jednoducho preto, že zatiaľ čo s jednou atramentovou náplňou vytlačíte pri 5 % pokrytí len niekoľko stoviek strán, jeden laserový toner ich zvládne pár tisíc. Tonery v laserovej tlačiarni pri rovnakom objeme tlače nemusíte tak často meniť ako náplne v atramentovej tlačiarni.

Samozrejme, táto ekonomická výhoda sa prejaví výraznejšie pri vyšších objemoch tlače, ale laserové tlačiarne sú výhodné aj pre tých, ktorí netlačia tak často. Tonery totižto na rozdiel od atramentových náplní nezasychajú ani pri dlhšom nepoužívaní tlačiarne.

Alternatívne tonery ponúkajú kvalitnú tlač a výhodnú cenu

Chcete vedieť, ako ušetriť pri tlači ešte viac? Podobne ako pri atramentových náplniach aj pri laserových toneroch môžete ušetriť tak, že namiesto originálnych tonerov si zakúpite alternatívne. Aký je medzi nimi rozdiel?

Originálne tonery vyrába výrobca vašej tlačiarne, napríklad Konica Minolta. Alternatívne tlačiarne vyrába iný výrobca a spravidla bývajú výrazne lacnejšie. A aj keď pri originálnych toneroch máte vždy zaručenú najvyššiu kvalitu tlače, alternatívne tonery nemusia byť horšie. Ak si zvolíte výrobcu, ktorého tonery spĺňajú potrebné normy a certifikáty, získate porovnateľnú kvalitu tlače za neporovnateľne nižšiu cenu.

Zdroj obrázka:

Autor: FabrikaSimf / Shutterstock.com