Najkrajšie izbové rastliny do vašej obývačky

Najkrajšie izbové rastliny do vašej obývačky

Nie sú len estetickým prvkom nášho domova, ale aj producentom kyslíka a dobrej nálady. Reč je o izbových rastlinách, ktoré by nemali chýbať v nijakej domácnosti. Obzvlášť obývačka je miestnosť, kde trávime takmer všetok voľný čas a chvíle s rodinou – preto by sme sa v nej mali cítiť čo najpríjemnejšie.

Prázdne kúty dostanú nový zelený život

Určite áno. Keď si náhodou neviete rady s niektorými časťami izby a doslova si ten priestor niečo pýta, tak to bude určite izbová rastlina! Nebudete veriť, ako jednoducho celý problém vyriešite. Možno nemáte skúsenosti s „izbovkami“ a ste úplní začiatočníci a amatéri, avšak – ponúkame krátky prehľad rastlín, s ktorými to budete mať veľmi jednoduché a ktoré sa budú hrdo vynímať vo vašej obývačke bez toho, aby ste mali zo starostlivosti o ne zbytočný stres. Pamätajte, že rastliny prinesú do vášho domova nový život, energiu a hlavne spojenie s prírodou. Mnohé dokážu pohltiť elektromagnetický smog sálajúci z vašich elektrospotrebičov, ktorý nepriamo spôsobuje rôzne zdravotné problémy, napríklad bolesti hlavy, únavu a pod. .

Kvitnúce krásky prinesú finančný úspech

Rezané čerstvé kvety vo váze majú rozhodne najväčšie čaro. Už pri vstupe do miestnosti každý zacíti ich sladkú a výraznú vôňu. Jediné negatívum je, že ich treba neustále vymieňať za nové a čerstvé, inak by mali úplne opačný efekt. Keď však milujete kvety samé o sebe, porozhliadnite sa napríklad po orchideách, ktoré tešia svojimi kvetmi dlhodobo a sú maximálne nenáročné na starostlivosť. Znesú takmer každé okno alebo policu. Alebo aj taká kalanchoa sa vám bude iste páčiť. Rôzne fialky, bromélie alebo kálie vás chytia za srdce. Podľa feng šuej sa kvitnúce rastliny postarajú a vaše plné peňaženky. Nuž, treba vyskúšať…

Zelená paráda rôznych tvarov a veľkostí

Skutočne najlepšie kvety do obývačky, ktorým vyhovujú aj svetelné podmienky a niektorým nevadí ani trochu chládku, sú napríklad paprade, fikusy, draceny a nádhera, ktorá tiež kvitne a má listy v tvare srdca – je antúria. Veľmi príjemný a nenáročný spoločník je lopatkovec, ktorý pri správnej starostlivosti rastie veľmi rýchlo a nadobúda krásny objem. Zelenec chocholatý je rastlina najvhodnejšia pre začiatočníkov a navyše zbavuje ovzdušie od škodlivín. Nezabudnite ani na elegantný brečtan či liečivú aloe vera. Aj niektoré druhy paliem alebo dokonca rastliny ako sú banánovník, citrusovník či figovník, no i bambusy prinesú do vašich životov šťastie i prosperitu.