Najlepšie aquaparky na Slovensku

Najlepšie aquaparky na Slovensku

Počas horúcich letných dní určite rozmýšľate nad tým, ako sa schladiť a zároveň si užiť kopec zábavy so svojou rodinou či priateľmi. Naše krásne Slovensko ponúka mnoho druhov trávenia voľného času, medzi nimi rozhodne naše vodné parky. Aquaparky sa dnes už nachádzajú takmer v každom z našich krajov a sú veľmi navštevované najmä rodinami s malými deťmi, ale tiež mladými ľuďmi. Aquaparky na Slovensku sú často spojené s kúpeľmi, preto sa služby v celom vodnom komplexe dokážu lepšie prispôsobiť vašim požiadavkám.

Čo všetko môžeme v aquaparkoch na Slovensku nájsť?

Aquaparky v súčasnosti ponúkajú svojim návštevníkom skutočne bohaté služby. Vstúpite do sveta bazénov, tobogánov, vodných atrakcií, no najmä zábavy, ktorú nezažijete nikde inde. Keďže väčšina aquaparkov na Slovensku je prepojená s termálnymi prameňmi, fungujú celoročne. To znamená, že ich služby môžete využívať aj v chladných zimných mesiacoch, pretože voda v nich je stále príjemne teplá. Termálne pramene sú navyše liečivé, takže okrem zábavy tiež urobíte niečo pre svoje zdravie. Každý z aquaparkov ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény, bazény pre deti, bazény s tobogánmi, umelými vlnami, tryskami, šmykľavkami a podobne. Aquaparky na Slovensku sú prispôsobené všetkým vekovým kategóriám od najmenších až po našich najstarších obyvateľov.

Najznámejšie aquaparky na Slovensku

Medzi nepochybne najznámejšie a najnavštevovanejšie aquaparky na Slovensku patrí Tatralandia. Tento aquapark nájdeme pár kilomentov od Liptovského Mikuláša. Keďže okolie Litovského Mikuláša ponúka tiež množstvo príležitostí pre zimné športy, celoročnú prevádzku Tatralandie oceňujú hlavne nadšenci lyžovania. Raritou tohto aquaparku je, že v ňom môžeme nájsť aj bazény s morskou vodou. Medzi najznámejšie aquaparky na Slovensku môžeme tiež zaradiť Aquacity Poprad. Okrem mnohých atrakcií a služieb je jeho najväčšou výhodou výhľad na naše krásne zasnežené Tatry. No kto už by si nechcel dopriať oddych v takom nádhernom prostredí? Medzi ďalšie obľúbené aquaparky na Slovensku môžeme zaradiť Thermal park Bešeňová, Aquapark Oravice, Turčianske Teplice, Aquathermal Senec či Thermal park Dunajská Streda. Každý z nich je jedinečný a unikátny, no jedno majú spoločné. Ľudia ich vyhľadávajú najmä kvôli relaxu, zábave a nezabudnuteľným zážitkom.

Ak sa chcete dozvedieť viac o aquaparkoch na Slovensku, navštívte stránku www.nasavoda.sk. Objavte spolu s nami krásu Slovenska a zažite čo ponúka na vlastne koži!