Najobľúbenejšie drinky sveta: Ktoré si získali najväčšiu popularitu?

Najobľúbenejšie drinky sveta: Ktoré si získali najväčšiu popularitu?

Koktejly, ktoré sú známe po celom svete, sa tešia obľube aj vďaka tomu, že ich milovali aj hviezdy vo filmoch. Ktoré si objednávame najčastejšie?

Mojito

Kto by ho nepoznal, však? Letná terasa, horúce noci a spojenie bieleho rumu, mäty, limetkového džúsu, cukru a vody, je mimoriadne osviežujúca. Svoje o tom vedel aj spisovateľ Ernest Hemingway, ktorý ho pil na dennej báze. Ak si chcete pripraviť domácu verziu mojita, nezabudnite podrviť mätové listy, aby sa z nich uvoľnili esenciálne oleje.

Cosmopolitan

Spomínate si na drink, ktorý popíjala kultová postava Carrie Bradshaw v populárnom seriáli Sex v meste? Na spojenie vodky, likéru triple sec a limetkového a brusnicového džúsu nedajú dopustiť mnohé dámy. Zaujímavosťou je, že nikdy nechutí rovnako. Ako si ho pripravíte doma? Zmiešaním zvyškov alkoholu vynímajúc piva, vám vznikne podomácky vyrobený cosmopolitan. Zaručenou kombináciou je vraj griotka, rum, brandy, fernet a červené víno. Pomer necháme na vás, ingrediencie si objednajte jednoducho na mabo.sk.

Margarita

Legendárny mix tequily, likéru triple sec a limetkového džúsu. Ak chcete originál, podávajte ho v pohári s osoleným okrajom.

Piňa Kolada

Tropická klasika, ktorá vám pripomína pláže a leto už len vôňou. Zmes rumu, kokosového mlieka a ananásového džúsu je národným nápojom Portorika. Mňam! Pozor však naň, je plný cukru, preto je jeho pitie zradné.

Jablkové Martini (Appletini)

Je protikladom klasického suchého Martini. Základom je vodka a kyslý jablkový likér s kvapkou jablkového sirupu. Na appletini si už roky pochutnáva Alan Harper zo seriálu Dva a pol chlapa.

Long Island Ice Tea

Stačí vám pár pohárov a „ste v tom“. Čím to je, že tento drink je mimoriadne nebezpečné piť? Rum, vodka, tequila, gin a likér triple sec dopĺňa citrónový džús a kola. Dosť na to, aby ste už po jednom či dvoch drinkoch pocítili, ako vám „čaj“ stúpa do hlavy. Ak by ste si mysleli, že do Long Island Ice Tea ide ozajstný čaj, ste na omyle, to len zmes ingrediencií chutí ako čaj.