Navštívte slovenské more

Navštívte slovenské more

Nie každý si môže dovoliť vycestovať k moru, no našťastie sa aj na Slovensku nájdu miesta, ktoré stoja za návštevu rok čo rok. Či je zima, či je leto, Termálne kúpalisko Podhájska si už zvyklo na nával turistov z celého sveta.

Voda plná minerálov

V malej dedinke Podhájska na juhu Slovenska, neďaleko Nových Zámkov, to jednoducho žije. Húfy ľudí s nafukovačkami v lete mieria rovno na kúpalisko, a to iba sporo odetí a bez ohľadu na vek. Vyzerajú, akoby šli na skutočnú pláž. Ubytujú sa u niekoho v dedine alebo v niektorom z ubytovacích zariadení a deň čo deň si počas svojej dovolenky chodia užívať bohato mineralizovanú vodu. Jej prameň bol navŕtaný v roku 1973 a pri ústí má teplotu 80 °C. Vzhľadom na množstvo minerálnych látok termálna voda pozitívne pôsobí pri zmierňovaní alebo dokonca odstraňovaní niektorých zdravotných neduhov. Ide napríklad o dnu, poruchy štítnej žľazy, reumatizmus, bolesti chrbtice či ekzémy. Počas letnej turistickej sezóny je sprístupnených desať bazénov s geotermálnou alebo úžitkovou vodou, tobogany a športoviská. Od mája do októbra sa vonku nielen vykúpete, ale si aj vychutnáte nádherné výhľady na okolitú prírodu a kopce.  Od novembra do apríla zasa máte možnosť využiť tri bazény s geotermálnou vodou s teplotou od 18 do 40 °C. Samozrejmosťou sú stánky so suvenírmi či rôzne stravovacie zariadenia.

Stretnete tu aj známe osobnosti

Keďže Termálne kúpalisko Podhájska je na Slovensku skutočne unikátom, navštevujú ho aj zahraniční turisti. Česi, Angličania, Maďari, Taliani a možno by sa dalo menovať aj ďalej. Stačí sa lepšie započúvať do zmesi slov. Keď sa navyše budete aj pozorne pozerať, možno popri vás prejdú aj herecké osobnosti ako Eva Pavlíková, Jozef Vajda, Martin Nahálka, spevácke hviezdy ako Peter Lipa, rôzne osobnosti pracujúce v médiách alebo politici. Na každoročne sa konajúcom klobáskovom festivale už vystupovala napr. Marcela Molnárová či Kollárovci. Kúpalisko v malebnej Podhájskej s obľubou navštevujú aj kňazi či cirkevní hodnostári, ktorí sa tu chcú zregenerovať po telesnej aj duchovnej stránke.

Na kúpalisku nuda nehrozí

Kto má radšej kúpanie v interiéri, zapáči sa mu Wellness centrum Aquamarin. Užijú si v ňom nielen dospelí, ale aj deti, pretože okrem detského bazéna je tu na výber spomedzi dvoch vírivých bazénov a rekreačného bazéna s vodnými atrakciami. Príjemne teplý turecký kúpeľ poskytuje dostatok priestoru na relaxáciu. Vo wellness centre sa tiež nachádza originálny vodný bar, v ktorom sa občerstvíte bez toho, aby ste boli nútení vyjsť z vody. Detské ihrisko, slovenská sauna a množstvo oddychových priestorov, medzi ktoré sa rozhodne zaraďuje aj botanická záhrada, sa postarajú o to, aby sa návštevníci Termálneho kúpaliska Podhájska počas celého svojho pobytu ani raz nenudili.

Zdroj obrázku: http://www.tkpodhajska.sk