Nebojte sa čeliť svojim problémom a objednajte si vzorku zadarmo
Už dlhšie sa trápite s inkontinenciou a rozmýšľate nad vhodným riešením? Mali by ste dôverovať spoločnosti, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti zvládania inkontinencie. Zdravotnícke služby pre jednotlivcov poskytuje už viac ako 50 rokov v 90 krajinách sveta a prináša produkty i riešenia pre širokú škálu ľudí. Objednajte si svoju vzorku zadarmo už dnes!
Problém s oslabeným močovým mechúrom má až 400 miliónov ľudí na svete. Napriek tomu je však inkontinencia stále mnohými považovaná za spoločenské tabu. Faktom je, že aj napriek tomu, že je v súčasnosti pomerne rozšírená, stále nie je považovaná za skutočné ochorenie.
Ak však bude o tomto probléme hovoriť čoraz viac ľudí, budú sa rýchlejšie šíriť informácie a vďaka tomu budú môcť ľudia trpiaci inkontinenciou žiť lepší, hodnotnejší život.
O čo ide?
Inkontinencia je nevedomý, nechcený a nežiaduci únik moču. Je to problém medicínsky, psychický, spoločenský i ekonomický. V súčasnosti je už inkontinenciou postihnutý takmer každý pätnásty človek. Keď sa o svojom probléme dozvie, hanbí sa, uzatvára sa do seba či prepadá depresiám.
Bežný problém ľudí
Únik moču je delikátny problém, ktorý strpčuje život mnohým ľuďom. Mužom i ženám bez rozdielu veku. Treba o tom hovoriť nielen preto, aby so svojím trápením nezostávali sami, ale aj preto, že sa im dá do veľkej miery pomôcť.
Inkontinencia sa prejavuje u rôznych ľudí rôznym spôsobom. Aj keď nejde o veľmi vážny problém, práve fakt, že inkontinencia je považovaná za spoločenské tabu, spôsobuje, že osoby s týmto „ochorením“ môžu mať problém so svojím sebavedomím. Niektorí ľudia sa cítia pre inkontinenciu neisto, úzkostlivo, izolovane a odmietajú chodiť do spoločnosti.
Nepodceňujte liečbu a bude to jednoduchšie
Tak ako pri mnohých iných diagnózach, tak je aj pri inkontinencii dôležitý čas, ktorý ubehne od prvých príznakov problému, až po návštevu lekára. Únik moču je zjavným symptómom, ktorý signalizuje, že v ľudskom tele nie je niečo v poriadku. Nesmiete preto čakať a navštívte odborníka čo najskôr, ako je to možné, spýtajte sa svojho lekára na detaily.
Dôležité je tiež myslieť na prevenciu či rehabilitáciu. Ak chcete predísť inkontinencii, mali by ste sa zamerať na precvičovanie svalov panvového dna, ktoré sa významne podieľajú na udržaní moču. Tieto svaly ochabujú najmä vekom, ale ich oslabenie sa môže u žien prejaviť aj po pôrode a u mužov po operácii prostaty.
Vzorka inkontinenčných pomôcok zadarmo pre každého
Vždy je lepšie raz skúsiť ako stokrát počuť a platí to aj v tejto oblasti. V tomto prípade vám určite poslúži vzorka inkontinenčných pomôcok zadarmo. Teraz je to naozaj jednoduché. Priamo na webovej stránke si môžete vybrať z konkrétnych produktov ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
Prečo si objednať vzorku zadarmo?
Ak sa rozhodnete pre takúto formu vyskúšania nového tovaru, vyhnete sa sklamaniu a navyše neminiete žiadne peniaze. Vďaka inkontinenčnej pomôcke si môžete užívať život bez obmedzení a vrátiť sa naspäť do svojho každodenného života. Ak si vzorku objednáte, nemusíte sa vôbec báť, že budete musieť svojmu okoliu niečo vysvetľovať.
Vzorka zadarmo vám príde v diskrétnom balení až priamo domov. Kvôli tomu, aby ste získali vzorku zadarmo, nepotrebujete navštíviť ani praktického lekára, ani urológa či gynekológa. Jednoducho si inkontinenčnú pomôcku objednáte sami.
Aké vyšetrenia sa používajú na diagnostiku inkontinencie
Existuje niekoľko testov, ktoré vám lekár môže odporučiť. Ide o:
- Krvné testy – lekár skúma správnosť fungovania obličiek.
- Meranie zostatkového moču – ide o meranie zostatkového množstva moču v mechúre po vymočení. Toto vyšetrenie je možné urobiť ultrazvukom alebo zavedením malej rúrky do močového mechúra.
- Test kašľom.
- Rozbor moču – lekár zistí, či sa v moči nachádza napr. baktéria, krv alebo čokoľvek abnormálne.
- Urodynamický test: lekár vyšetrí močový mechúr a tlak zvierača. Robí sa vložením malej rúrky do močového mechúra.
Diagnostika inkontinencie je nebolestivá a vo väčšine prípadov aj neinvazívna. Preto sa naozaj nemáte čoho báť a v prípade podozrenia na únik moču vždy navštívte svojho lekára.
Aké druhy inkontinencie existujú?
- Stresová – dochádza k úniku malého množstva moču pri smiechu, kašli, kýchaní, podrepe, zdvíhaní a nosení bremien. Jednou z príčin môže byť aj nadváha. U žien je táto forma najčastejšia, zapríčiňuje ju pokles panvového dna – po pôrode alebo pri zníženej hladine estrogénov v menopauze. V mnohých prípadoch sa dá zvládnuť cvičením na posilnenie brušných a panvových svalov.
- Urgentná – ide o nedobrovoľný únik moču ako výsledok náhlej a silnej potreby. Je to nezvládnuteľné nutkanie. Sval, ktorý kontroluje sťahovanie močového mechúra, je podráždený, nestabilný a sťahuje sa nepravidelne. Touto poruchou trpievajú predovšetkým starí ľudia.
- Reflexná – je dôsledkom neurologického ochorenia alebo úrazu mozgu či miechy. Močový mechúr sa správa reflexne, odtekanie moču nie je možné riadiť.
- Inkontinencia z pretekania – trpia ňou najmä starší muži so zväčšenou prostatou. Ide o stav, keď z preplneného mechúra moč horšie odteká z dôvodu zúženej močovej trubice. Zúženie je spôsobené práve zväčšenou prostatou. Tento typ môžu mať aj ženy pri nádore v močových cestách.