Nepotrebujete hneď lieky a operáciu. Obráťte sa na chiropraktika

Nepotrebujete hneď lieky a operáciu. Obráťte sa na chiropraktika

Boľavá chrbtica, problémy s krčnou chrbticou a časté bolesti hlavy, vyskočené platničky alebo neposlúchajúce zápästie. S týmito problémami sa stretávame čoraz častejšie a žiaľ, stále viac ľudí sa obracia na pomoc liekov alebo sú ochotní rovno ísť „pod nôž“, len aby sa im uľavilo.

Lekár – nelekár

Chiropraktik je odborník, ktorý pomocou svojich rúk dokáže vyliečiť vaše boľavé a zaseknuté miesta na tele. Stláčaním a určitou metódou dotykov, dôkladným systémom a hlavne poznatkami o tom, čo je s čím prepojené, sa vám uľaví. Váš problém úplne vymizne alebo sa výrazne zmierni. Chiropraxia sa na Slovensku nedá študovať, ale je to čosi podobné ako fyzioterapia. Aj títo odborníci presne vedia, že telo funguje ako jeden špecifický a originálny celok a dokonale prepracovaný systém.

Každá bunka nášho tela vie, na čo slúži a aká je jej funkcia. Ak dôjde k jej poškodeniu alebo jedného dňa začne niečo haprovať, okamžite pocítime nepohodlie či bolesť. Je to kontrolka nášho tela, akýsi varovný signál. Pozor, niečo sme zanedbali.

Zverte sa iba skúseným a uznávaným odborníkom

Ako už bolo spomenuté, na Slovensku sa chiropraktik nezaraďuje oficiálne medzi lekárov. Takíto ľudia nemajú pred menom titul konkrétnej odbornosti. Preto, ak sa jedného dňa rozhodnete pre túto možnosť, dôkladne zvážte, komu sa zveríte do rúk. Dajte si pozor, aby ste neskončili u pochybného „šarlatána“, ktorý vám narobí viac škody ako úžitku.

Bolestivé, ale účinné

Veľakrát je návšteva u chiropraktika tá posledná voľba, ktorá ľuďom ostane, keď už nič iné nezaberá a nechcú sa zmieriť s operáciou či inými nepríjemnými metódami liečby. Čo vás teda čaká? Skúsený a kvalitný odborník na pohľad aj pohmatom presne vyzistí, kde sa na vašom tele nachádzajú bloky a týmto miestam sa dôkladne venuje. „Zákrok“ býva často bolestivý a nepríjemný, ale chvíľka bolesti určite bude za to stáť. Vylieči vás iba svojimi rukami. Poznáte to aj z filmov – je to ako naprávanie kostí. Každá zapadne presne na svoje pôvodne určené miesto.

Vedľajšie účinky

Po skončení celej „procedúry“ vám chiropraktik nastaví a odporučí liečbu. Ak to dopadlo úspešne, zmenu pocítite ihneď. Pár dní vás možno prekvapí bolesť v celom tele, ale to len preto, že sa v ňom všetko opäť spriechodní a dostane do tých správnych „koľají“.