Nevesta, ktorá má štýl

Nevesta, ktorá má štýl

Deň svadby je pre väčšinu žien jedným z najkrajších v živote, preto ho často plánujú pekných pár mesiacov vopred. Čo všetko môžeme vidieť na nevestách v tomto roku? Budú to klasické široké biele šaty alebo skôr odvážne modely, z ktorých nebudeme vedieť spustiť zrak?

Sezóna 2018 bohatá na aplikácie

Keď si prezriete svadobné fotografie vašich starých mám či konca rodičov, zistíte, že dnes sa svadobná móda rieši v oveľa väčšej miere a ženy sú často ochotné investovať do svadobných šiat veľké sumy peňazí. Je im jedno, že si ich oblečú iba raz za život a potom ich vrátia späť do požičovne, alebo si kúpia vlastné a budú im potom roky visieť v skrini… Jednoducho chcú byť dokonalé! V roku 2018 si nevesty môžu dovoliť byť odvážnejšie a odhaliť to, čo je na nich sexi – šija, úzky chrbát, nádherný dekolt či dlhé nohy. Svadobné šaty s úzkymi, mierne rozšírenými alebo širokými sukňami môžu vyzerať aj úplne jednoducho, vždy ich však charakterizuje aspoň jeden dominantný prvok – či už je to výnimočná kvalita materiálu, alebo aplikácia v podobe čipky, strapcov, etnických motívov, perál, alebo kamienkov. Najobľúbenejšími modelmi šiat sú tie, ktoré neveste pri chôdzi ani tanci nezavadzajú, teda najčastejšie sú to šaty s dĺžkou po zem. Veľa neviest však volí aj sukne áčkového strihu s dĺžkou po lýtka alebo šaty s rozdielnou dĺžkou sukne vpredu aj vzadu. Široké sukne sú stále IN a obľúbené, pretože vďaka nim nádherne vynikne štíhly driek nevesty, no pamätajte aj na obmedzenia, ktoré sa s nimi spájajú.

Farebné variácie a priesvitné tkaniny

Nevesta nemusí byť nutne navlečená do bielej. Tak, ako si ženích môže dovoliť experimentovať s farbou obleku, si aj nevesta môže vybrať rôzne odtiene bielej, ale dokonca aj béžovú, bledoružovú, bledomodrú či slonovinovú farbu. Na svadobných šatách sa vo veľkom využívajú priesvitné tkaniny, ktoré sú aplikované vo vrchnej časti tela tak, aby model nepôsobil vulgárne. Na tkaninách môžu, ale nemusia byť našité ozdobné prvky alebo výšivky. Tie sa postarajú o to, že sa bude dať na neveste nájsť vždy niečo zaujímavé a hodné pozornosti. Základom svadobného outfitu by však rozhodne okrem majstrovsky navrhnutých šiat mal byť aj podmanivý úsmev nevesty.

Nechajte si ich ušiť na mieru

Máte svoju vlastnú predstavu o svadobných šatách? Nemajte výčitky, že ste až príliš náročná ohľadom svadobnej módy. Vydávate sa (pravdepodobne) iba raz, máte právo zažiariť v plnej paráde v šatách, ktoré si navrhnete samy. Veľkou výhodou je, že si môžete zvoliť materiál, farbu látky, strih šiat i mnohé ozdobné prvky. Ak sa rozhodnete pre šaty na mieru, získavate zároveň istotu, že vás žiadna iná nevesta neskopíruje a pred oltárom budete naozaj jedinečná. Veď čo je lepšie ako svadobné šaty, ktoré zakryjú všetky nedostatky postavy, odhalia to, čo je na žene krásne, a zároveň neveste umožnia, aby sa vo svoj veľký deň cítila sebavedomo a komfortne? Svadobné šaty si nemusíte nechať ušiť u známeho módneho návrhára, postačí vám kontakt na šikovnú krajčírku, ktorá z vás vyčaruje rozprávkovú princeznú.

Photo by Tiko Giorgadze on Unsplash.com