Nové kvalitné matrace pasujúce aj do vašej postele

Nové kvalitné matrace pasujúce aj do vašej postele

Nájsť v súčasnosti kvalitný matrac, ktorý by sa po roku používania nevyležal, dnes nie je také komplikované. Napriek tomu sa môže stať, že si vyberieme matrac, ktorý nám nebude vyhovovať nielen materiálovo, ale ani rozmerovo. Ako si teda vybrať kvalitné matrace, aby sme boli spokojní? 

Pozerajte rozmer postele 

Aj keď sa to môže zdať ako samozrejmosť, občas sa stane, že niekomu sa podarí kúpiť veľkosťou nevyhovujúci matrac. Skôr, ako si začnete hľadať nové kvalitnejšie matrace, uistite sa, či rozmer postele je taký, aký je. Nový matrac musíte prispôsobiť rozmeru postele. Ak hľadáte matrace na manželskú posteľ, nekupujte dvojlôžkové matrace, ale každému zvlášť, nakoľko vy a partner/ partnerka máte inú váhu a iné spánkové návyky. 

Latexové matrace 

Každý z nás má iné spánkové návyky a inú váhu, preto je pochopiteľné, ak si každý z vás vyberie nový matrac podľa týchto kritérií. Vy môžete radi spávať na bruchu, ale váš partner môže spávať na chrbáte. Kúpte si také matrace, ktoré sa prispôsobia stavbe vášho tela, nevyležia sa a nebudú moc tvrdé/ mäkké. 

Zo všetkých typov vám odporúčame najpredávanejšie latexové matrace, ktoré sú vyrobené z kvalitného belgického latexu, ktorý sa vyznačuje odolnosťou voči plesniam a baktériám. Dokonale sa prispôsobí ľudskému telu, je antialergický a je aj priedušný. Navyše nie je zbytočne predražený. 

Starostlivosť o matrac 

Ak chcete matrac chrániť, kúpte si chránič na matrac. Matrac bude chránený pred jedlom, potom, prachom, vodou, ale aj baktériami. Životnosť matraca je 7-10 rokov, samozrejme záleží to aj od materiálu a starostlivosti o matrac. Matrac by mal byť pravidelne čistený od zvyškov kože, ktorými sa živia roztoče. Odporúčame vám ho dávať na priame slnko alebo vystavovať na silný mráz. Slnko a mráz zničí rozmnožujúce sa roztoče vo vašich matracoch.

A ešte pravidelne vymieňajte posteľnú bielizeň – odporúčame každý druhý týždeň.