Osviežte sa cez leto vo vlastnom bazéne

Osviežte sa cez leto vo vlastnom bazéne

Každý z nás túži aspoň na chvíľu sa schladiť v príjemnej, sviežej vode. Častokrát nám neostáva nič iné, len ísť na prírodné jazero alebo si zaplatiť vstupenku na kúpalisko a do aquaparku. Osviežte sa cez leto vo vlastnom zapustenom bazéne, ktorého kvality oceníte aj o pár rokov neskôr. 

Žiadne stromy a rovinatý terén 

Ak sa vám klasické lacné nafukovacie bazény nepáčia práve kvôli ich náročnej údržbe a malej životnosti, vyberte si zapustený bazén. Vydrží vám podstatne dlhšie ako klasický nafukovací a nevytŕča z priestoru. Navyše ak si vyberiete kvalitnejšiu dlažbu okolo bazéna, máte istotu, že prístup k bazénu neohrozí zdravotný stav vašich potomkov. Do bazéna nesmie byť komplikovaný prístup – nesmiete prechádzať cez záhradku, dlažba musí byť pevná, rovná. Dôležitý je aj sklon terénu. Ak chcete zapustený bazén, musíte mať rovinatý terén. V prípade, že ho nemáte, skôr, ako vám firma dovezie váš nový bazén, terén musíte zrovnať.

V blízkosti bazéna by nemali byť žiadne stromy. Určite by sa vám nechcelo niekoľkokrát denne čistiť bazénovú plochu od listov a plodov stromov. 

Luxusné zapustené bazény s travertínovým lemom 

Osviežte sa cez leto vo vlastnom bazéne. Ak vám to priestor umožní, vyberajte si skôr zapustené trvácejšie bazény, ktoré budú vyzerať luxusnejšie a v mnohom vám budú pripomínať bazény, ktorými sa pýšia hollywoodske hviezdy. Ak si navyše kúpite nový bazénový lem vyrobený z travertínu, máte istotu, že ani výkyvy teplôt a nestabilita počasia nezničia okolie vášho bazéna a samotný bazén. 

Solárne sprchy v prípade, že nie je miesto na bazén 

Ak vám priestor neumožňuje kúpiť si bazén, odporúčame solárne sprchy s dostatočne veľkým zásobníkom. Nezaberú vám príliš veľa miesta a v prípade, že sa budete chcieť osviežiť na záhrade, nemusíte utekať namontovať si hadicu, ale stačí sa osprchovať pod takouto sprchou.