Pár skvelých tipov, ako vyčistiť sklo na krbe

Pár skvelých tipov, ako vyčistiť sklo na krbe

Krb nie je len štýlový doplnok domova. Stará sa nám predsa o teplo. Teplo, ktoré zohreje, teplo, ktoré navodí príjemnú atmosféru. Čo robiť, aby nám krb slúžil čo najdlhšie a v top stave? Tak, ako si každý deň čistíme zuby, nemali by sme zabúdať ani na čistenie skla na krbe.

Krbové sklo ako zrkadlo

Čistenie krbového skla je také jednoduché! Nemusíte byť profesionáli, aby ste to zvládli. Pokojne vám s tým môžu pomôcť aj deti. Existuje viacero možností, ako vyčistiť sklo na krbe, je len na vás, ktorý si vyberiete. Ten najjednoduchší spôsob je naniesť menšie množstvo popola z kozuba na vlhkú handričku a jemnými krúživými pohybmi sa postaráte, že tieto čiastočky sklo obrúsia od začmudenia a vy neminiete ani cent za drahé čistiace prostriedky. Potom už len sklo pretrite navlhčenou handrou a osušte s novinovým papierom, ktorý zabezpečí dokonalý lesk. Pozor, sklo treba čistiť aj z vonkajšej strany. Nikdy nezabudnite, že čistenie skla na krbe sa vykonáva výhradne pred tým, ako idete v krbe zakúriť.

Ďalsí spôsob, s ktorým to určite vyjde, je použitie saponátu.  Aj malá kvapka vám pomôže zbaviť sa nečistôt rýchlo a ľahko, no len za predpokladu, že sa o svoj krb staráte a čistenie krbového skla je pre vás samozrejmosť. Každý druhý, tretí deň, prejdite sklo handričkou namočenou v saponáte, odvďačí sa vám svojou krásou.

Pokiaľ saponátom nedôverujete, stavte na čistiace prostriedky na to určené. Obchodné reťazce ponúkajú množstvo druhov, avšak ani ten najdrahší prípravok nepomôže, pokiaľ ste nedodržiavali zásady používania krbu, napr. výber vhodného kuriva.

Malá finta pri čistení skla

Ak nemáte radi čistenie popola, rozprestrite pod rošt široký hárok alobalu, ktorý zachytí všetku čiernotu. Ked oheň vyhasne, jednoducho alobal vytiahnete, zložíte a popol použijete v záhrade ako hnojivo.