Plyšová hračka miesto termoforu

Plyšová hračka miesto termoforu

Je iba málo hračiek, ktoré by vášmu dieťatku ešte chýbali. Zdá sa vám, že už má všetko – autíčka, bábiky, kočiariky, súpravu riadov, hojdacieho koníka, tabuľku s kriedami, stan… Čo tak ho prekvapiť hračkou, ktorá zabaví aj zahreje?

Na prvý pohľad obyčajná

Dostala sa vám do rúk hrejivá plyšová hračka? To najskôr ani nemusíte odhaliť. Na dotyk je rovnako príjemná ako všetky ostatné, má roztomilý výraz tváre a obsahuje prvky, ktoré sa deťom tak veľmi páčia. Pre väčší úspech môže plyšová hračka vyzerať ako rozprávkový hrdina z filmu, ktorý vaša ratolesť videla už stokrát… Stačí jej však siahnuť na bruško a zistíte, že sa tam ukrýva drobné prekvapenie. Nie, nie je to nijaká sladkosť ani ďalšia hračka, ale vankúšik, ktorý sa po zohriatí v mikrovlnnej alebo klasickej rúre postará o tepelnú pohodu vašich drobcov, ale pokojne aj tú vašu, ak vám hračku požičajú… Hrejivou plyšovou hračkou jednoducho zabodujete u detí všetkých vekových kategórií. Dá sa k nej pritúliť pri zaspávaní a hračka detskú lásku oplatí tým, že príjemne zahreje a vonia – po levanduli, pečive, čomkoľvek, čo navodí krásne sny a upokojí myseľ.

Proti bubákom aj boliestkam

Nie ste prví ani poslední rodičia, ktorým sa deti viackrát počas noci zobudia. Môžu za to zlé sny, no veľmi často aj bolesť bruška či zúbkov. Ak už dieťatko spáva samo v izbe, teplý plyšáčik, ktorého si pritúli, mu môže navodiť pocit, že s ním v posteli niekto leží. Okrem toho majú nahriate obilné zrná v brušku hračky schopnosť postarať sa o úľavu pri bolesti svalov, kĺbov alebo bruška. Ak sa vám teda zdá, že je váš maličký v jednom kŕči, prvou pomocou mu nemusí byť liek z lekárne, ale možno práve (ne)obyčajná hračka. Vplyvom tepla sa z hračky uvoľňuje nádherná vôňa, a tak ju nemusíte prvotne využívať iba na spanie, ale napríklad aj na osvieženie vzduchu. Priložte hračku k radiátoru a nechajte z nej sálať upokojujúcu vôňu levandule. Hrejivé plyšové hračky sú vynikajúce na zimné prechádzky s kočíkom, ale aj v prípade, že na noc neradi prekurujete miestnosti. Hračku stačí šupnúť pod perinu a o teplo sa postará miesto radiátora. V lete, naopak, možno obilninový vankúšik hračky schladiť v mrazničke, a potom ho využiť ako osvieženie počas horúcich nocí. Bábiky, zvieratká i rozprávkové postavičky sú pripravené stať sa najlepšími priateľmi vašich najmenších.