Pobyt pri mori prospieva nášmu zdraviu

Pobyt pri mori prospieva nášmu zdraviu

Pre niektorých z nás nie je dovolenka dovolenkou, keď ju nestrávime niekde pri mori. Buď nás k tomu vedie túžba zas a znova vidieť slnko zapadajúce za horizont, alebo náš zdravotný stav.

Fyzický aj psychický relax

Nie je správne, ak svoju dovolenku prežívame pri bežných činnostiach. Budete sa čudovať, ale väčšina ľudí ju stále trávi doma. Keďže počas pracovných dní máme zriedkakedy čas na rekonštrukciu bývania či skrášlenie pozemku, alebo hoci i na prosté upratovanie, o zábavu sa nám postarajú práve naše povinnosti. Podvedome však túžime si len tak vyložiť nohy a aspoň pár dní nemyslieť na zamestnanie a povinnosti. Netreba sa za to hanbiť, predsa oddych si zaslúžime! Mnohé cestovné kancelárie dnes poskytujú také výhodné zájazdy k moru, čo by nás nevyšli o nič viac ako dovolenka v našich horách. Aj rodiny s deťmi, aj seniori si môžu dovoliť vycestovať k moru aspoň na týždeň a užiť si jeho blahodarný vplyv na organizmus.

Liečivá voda aj v kozmetike

V mori nenájdete len ryby, ale aj množstvo zdraviu prospešných látok, ako sú vitamíny, minerály či drobné živé organizmy produkujúce látky, ktoré chránia naše telo pred baktériami a vírusmi. Netreba sa teda diviť, prečo sa morská voda stáva bežnou súčasťou kozmetických prípravkov. Tie vďaka nej nadobúdajú skvelé hydratačné účinky, ale rovnako tak dokážu zbaviť pokožku toxínov. Vycestovať k moru by mali všetci tí, ktorých dlhodobo trápia kožné problémy alebo sa zotavujú po ťažkom zranení.

Zhlboka dýchajte

Astmatici, alergici a ľudia s oslabenou imunitou si pobyt pri mori nevedia vynachváliť. Minerálne látky sa im doslova zaryjú pod kožu a dokážu zlepšiť ich zdravotný stav. To sa týka aj ľudí trpiacich ochoreniami dýchacích ciest. Aj pokiaľ sa často cítite vyčerpaní alebo pracujete pod vplyvom stresu, vám bude pobyt pri mori osožný. Uvoľnia sa vám svaly a nervozita odpláva kamsi do diaľky spolu s morskými vlnami. Či budete ležať na deke, zhlboka dýchať a počúvať šum mora, alebo si v mori aj zaplávate, už po týždni na sebe spozorujete zmenu, minimálne v stave vašej pokožky a vlasov.