Potulky Thajskom

Potulky Thajskom

Thajské kráľovstvo je štát juhovýchodnej Ázie. Väčšia časť zasahuje do polostrovov Malajského a polostrovu Zadná India.  Je to novoindustrializovaná krajina, ktorej hospodársky rast a rozmach sa začal počas vojny vo Vietname, keď americkí vojaci chodili čerpať nové sily na jeho pláže. Tento impulz naštartoval cestovný ruch v krajine, a tak boli podniknuté kroky, aby rok čo rok uspokojili thajské pláže milióny návštevníkov z celého sveta a aby im boli poskytnuté tie najlepšie podmienky na dovolenku. V neposlednom rade Thajsko láka i výbornými cenami, lebo je známe, že v ňom nakúpite všetko výhodnejšie ako na Slovensku.

Celoročné teplo

Vďaka svojmu podnebiu sa môže Thajsko pochváliť vysokými teplotami po celý rok. Najlepší čas na dovolenku je však v období  október – apríl, keď sa teploty pohybujú na úrovni 30 stupňov Celzia, čo je priam ideálne na pobyt pri mori. Pláže sú symbolom luxusu a uspokoja aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Priezračná čistá voda, pieskové pláže, lagúny, zákutia, palmy, prímorské reštaurácie, stánky, usmievaví domorodci, to všetko si môžete predstaviť, keď sa povie Thajsko. Medzi najznámejšie letoviská sa zaraďujú Phuket, PhiPhi, Pattaya, Krabi, KohSamui, ale ani hlavné mesto Bangkok, to si nemôžete nepozrieť. Ohúri vás jeho veľkosť, budovy, množstvo budhistických chrámov a kultúrnych pamiatok. Budete zaskočení všetkou ázijskou nádherou, ktorú budete mať pred sebou ako na dlani. Bangkok, to nie je len kus histórie, ale aj výškové budovy, preplnené mesto, ulice plné obchodov svetoznámych značiek a mien, ale aj kanály, na ktorých sa plavia drevené člny prepravujúce turistov či tovar.

Thajská gastronómia

Thajsko patrí medzi exportérov ryže, tropického ovocia, kávy či tabaku. Ak sa tam raz dostanete, rozhodne ochutnajte domáce ovocné plody, majú úplne inú, lepšiu chuť ako tie v našich supermarketoch. Reštaurácie v tejto exotickej krajine vám ponúknu veľa výborných jedál za oveľa menej peňazí ako na Slovensku. Ohúria vás svojou kvalitou, chuťou, čerstvosťou, a teda aj cenou. Aj hotelové a ubytovacie zariadenia sú na veľmi vysokej úrovni, čiže ak sa chvíľu chcete cítiť naozaj noblesne, Thajsko je tá správna destinácia pre vás. Hovorí sa, že thajské ženy patria k najkrajším na svete, ale tí, čo krajinu navštívili, potvrdia, že sú to len „muži v sukni“ a človek pri nich nikdy nevie, či kráska usmievajúca sa na neho nie je transvestita.

Turistov veľmi láka aj obľúbená jazda na slonoch, počas ktorej si svet vedia vychutnať aj z inej perspektívy.  Vyše 180 budhistických chrámov je denne otvorených pre turistov, ktorých láka poznávanie tejto stránky krajiny. Budete ohúrení bohatstvom a pompéznosťou, ktoré vám ponúknu.

Photo by Jakob Owens on Unsplash.com