Pozemok v lokalite bez kanalizácie nemusí predstavovať problém

Pozemok v lokalite bez kanalizácie nemusí predstavovať problém

Chcete si splniť sen o vlastnom rodinnom dome, ale ešte len hľadáte vhodný pozemok pre jeho stavbu? A aj ste našli taký, ktorý sa vám páči, ale má jednu chybičku, ktorou je absencia kanalizácie v danej lokalite? Tak ho berte a my vám predstavíme jednoduché riešenie tohto „problému“.

Načo hľadať zložité riešenia, keď to ide aj jednoducho?

Tým jednoduchým, ale spoľahlivým riešením je kvalitná betónová žumpa. Vyrábajú sa z odolného betónu vystuženého železom. Keď k tomu pridáte špeciálny vonkajší asfaltový náter, o pevnosť, vodotesnosť (garantovaná certifikátom) a dlhú životnosť sa báť nemusíte. Betónové žumpy sú vhodné aj do miest so spodnou vodou

Rovnako sa nemusíte obávať ani náročnej údržby. Jediná údržba, ktorú žumpa vyžaduje, je jej vyprázdnenie fekálnym vozom vždy, keď to bude nutné. Ako časté takéto vyprázdňovanie žumpy bude, záleží od veľkosti žumpy a dennej spotreby vody vašej domácnosti. Preto je výber vhodnej veľkosti žumpy veľmi dôležitý. Nechcete predsa nechávať vyprázdňovať žumpu každú chvíľu, že nie? To by bolo nekomfortné a drahé.

Zvyčajne sa pre bežné rodiny (3 – 4 členovia) odporúčajú žumpy s objemom 10 000 – 12 000 litrov. Samozrejme, najlepšie je konzultovať výber vhodného objemu s predajcom, ale pravdepodobne sa „trafíte“ do uvedeného rozsahu.

Prispôsobte si žumpu vlastným potrebám

Žumpy Banská Bystrica vám k betónovým žumpám ponúkajú aj voliteľné príslušenstvo. Týmto príslušenstvom môže byť napríklad dodatočný komín, či prejazdová doska dimenzovaná na vyššie zaťaženie, po ktorej je možné prechádzať aj vozidlami.

Podobne je na tom aj liatinový poklop, ktorý sa ponúka ako alternatíva k bežnému betónovému. Liatinový poklop zvládne aj vyššiu frekvenciu prechádzania, či už pešo, bicyklom, alebo autom. A taktiež je možné si doobjednať merač hladiny kvapaliny so zvukovou aj svetelnou signalizáciou.

Zdroj obrázka:

Autor: ronstik / Stock.adobe.com