Pozitívne myslenie vám zmení život!

Pozitívne myslenie vám zmení život!

Tak, a toto je veta, ktorú ste už určite párkrát počuli. Je príliš jednoduchá, aby sme sa nad ňou zamýšľali. My ľudia totiž máme extrémne záľuby – hľadáme iba zložité veci a tým pripisujeme najväčší význam. Zabúdame na to, aká sila spočíva v jednoduchosti. Sme súčasťou tohto vesmíru, ale aj keď  keď ho vedci skúmajú od nepamäti, pravda je taká, že na našich myšlienkach je postavený celý náš život.

Na minulé treba zabudnúť

Prečo bývame takí unavení, zdeptaní, nervózni, sklamaní a chorí? Nezvaľujme to na túto zrýchlenú dobu, v ktorej žijeme. Všetko čím sme, ako sa cítime a kam sa raz dostaneme – za všetko si môžeme iba my sami. Veľká chyba, ktorú ľudia robia je, že až príliš lipnú na svojej minulosti. Akoby sa dalo niečo zmeniť. Zmierme sa už konečne s tým, že je to uzavretá kapitola nášho života. Každá pozitívna aj negatívna skúsenosť nás posilnila, priučila alebo nám urobila radosť a zaručila príjemný zážitok na celý život. Zabudnime na to zlé, JEDNODUCHO tak, že na to prestaneme myslieť. Spočiatku to síce bude veľmi ťažké, ale časom uvidíte, aký osoh vám to prinesie. Buďme vďační za každučký moment, pretože to tak malo byť. Nič sa nedeje „iba tak“.

Sila prítomného okamihu

Prítomnosť je obrovský dar vesmíru pre nás. Je to niečo, čo sa nikdy nebude opakovať a čo sa deje iba RAZ. Je tu a TERAZ. Neprikladáme jej žiadny význam, avšak zabúdame na to, že práve prítomnosť mení našu budúcnosť. Všetky naše rozhodnutia, myšlienky, konania a teda všetko dôležité sa deje TERAZ. Prečo si tak málo pamätáme? Ako je možné, že rok tak rýchlo preletí? Pretože nežijeme prítomným okamihom. Dá sa to naučiť? Samozrejme. Stačí iba NEMYSLIEŤ. Keď budete svoju pozornosť upriamovať na aktuálne veci, budete si pamätať aj to, ako voňal vzduch vôkol vás i teplé slnečné lúče na vašej tvári. Také JEDNODUCHÉ!

Pozor na myšlienky – plnia sa!

Vedzte, že čokoľvek si predstavíte alebo po čom túžite, všetko sa vám splní. Je to mágia vesmíru. Preto si dávajte veľký pozor na každú svoju myšlienku. Je v nej ukrytá obrovská sila. Raz, keď príde jej „čas“, tak sa zhmotní. Pokiaľ všetko vidíte čierne, nabaľujete si na seba ešte viac negativity. Skúste vnímať svet ináč. Ako bezpečné miesto, kde je vám dobre a kde vám nič nechýba. Hoci je to ťažké, pretože v správach počuť iba tie zlé veci. Začnite sa obklopovať pozitívami a robte všetko, čo vás teší a napĺňa. Žijeme len raz.

A na záver…

Práca, ktorú nemáte radi, do ktorej chodíte so stiahnutým žalúdkom a ktorá vás nenapĺňa, vám nikdy neprinesie osoh. Ani radosť, ani financie. Prestaňte sa sťažovať a trápiť. Zmeňte to! Keď sa nájdete v práci napr. upratovačky, ale bude vás to baviť a nájdete v tom zmysel, že vďaka vám bude na pracovisku čisto a poriadok, potom uvidíte, že príde aj radosť, aj peniaze.

Rovnako to platí aj s peniazmi – kto iba šetrí a ukladá na horšie časy, nikdy ich nebude mať dosť. Bude trpieť nedostatkom. Ale! Kto vidí zmysel peňazí v tom, že sa majú míňať a dopraje si všetko, po čom túži, tak mu budú prichádzať do života „samé“, ani nebude vedieť ako. Energia peňazí. Prídu tam, kde sú potrebné. Ak vás to čo i len trochu zaujalo, pouvažujte o tom a uvidíte, že zmena príde rýchlo a prudko. Budete žiť šťastný a harmonický život.