Pracovné pomôcky, ktoré potrebujú manuálne pracujúci ľudia vo výrobných halách

Pracovné pomôcky, ktoré potrebujú manuálne pracujúci ľudia vo výrobných halách

Vytvoriť dobré podmienky vo výrobných halách a skladových priestoroch by malo byť prioritou pre všetkých zamestnávateľov. Žiaľ väčšina podnikateľov sa snaží šetriť na všetkom, na čom sa len dá a potom sa im to nemusí vyplatiť. Ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov by mohlo ohroziť podnikateľské aktivity, preto rozhodne nešetrite na ochranných pracovných pomôckach, ktoré ako už z názvu vyplýva, majú chrániť zdravie zamestnancov.

Montérky

Pri práci s nebezpečnými látkami je potrebné chrániť komplet celé telo. Pre všetkých zamestnancov preto zabezpečte kvalitné pracovné montérky. Firmy predávajúce tieto ochranné pracovné pomôcky majú v ponuke montérkové blúzy, montérky do pása, montérky s náprsenkou, montérkové kraťasy, ale dokonca aj montérkové kombinézy. Je potrebné si všímať najmä kvalitu materiálu. Musí byť odolný voči nebezpečným látkam, voči nárazom, ale zároveň musí pokožka dýchať.

Montérkové kraťasy, ktoré zamestnanci s prichádzajúcim teplým ročným obdobím ocenia viac, musia byť z priedušného a hlavne odľahčeného materiálu.

Pracovná obuv

Tak, ako treba hľadieť na kvalitu pracovného oblečenia, v tomto prípade montérok, tak treba myslieť aj na kvalitu obuvi. Obuv musí byť priedušná, podrážka musí byť protišmyková a zvršok topánok musí byť odolný voči nebezpečným látkam, s ktorými zamestnanec bude pracovať.

Viacero úrazov vo firmách bolo spôsobených hlavne nekvalitnou pracovnou obuvou, preto neurobte tú istú chybu a investujte do bezpečnej pracovnej obuvi, ktorá bude chrániť zdravie nôh zamestnancov po dlhú dobu.

Okrem kvalitných montérok ideálnej veľkosti a bezpečnej pracovnej obuvi myslite aj na kúpu ochranných pracovných rukavíc, ochranných pracovných okuliarov a na bezpečnú pokrývku hlavy v prípade potreby.