Praktické rady pre tých, ktorí chcú začať s podnikaním

Praktické rady pre tých, ktorí chcú začať s podnikaním

Aj keď situácia ohľadom pandémie skomplikovala život viacerým firmám a podnikateľom, mnohí nádejní podnikatelia nechcú čakať a chceli by rozbehnúť svoj biznis čím skôr.

Ak aj vy k nim patríte a máte chuť viesť vlastnú firmu a robiť to, čo vás skutočne baví, ponúkame vám praktické rady, ako začať s podnikaním.

Nechajte si založiť vašu novú firmu

Byrokracia na úradoch je jednou z mnohých príčin, prečo sa nádejní podnikatelia radšej rozhodli nepodnikať. Behanie z dverí do dverí nie je príjemné a najmä vtedy, ak sa pokúšate o založenie vlastnej spoločnosti. Jedny vás posielajú tam, druhí zase inde. Ako začínajúci podnikateľ s prakticky nulovými skúsenosťami s podnikaním potrebujete mať istotu, že celý proces založenia firmy prebehne bez problémov.

Ak chcete začať s podnikaním bez problémov a bez zbytočných chýb, nechajte si založiť vašu novú firmu tým, ktorí sa na toto špecializujú. Na Slovensku máme firmy, ktoré sa špecializujú na zakladanie nových spoločností a dokonca ponúkajú aj vopred založené spoločnosti, ktoré sú určené pre ďalší odpredaj. Ak chcete zrealizovať založenie s.r.o. v roku 2020, bez najmenších problémov to stíhate. Odporúčame ale uprednostniť spoluprácu so spoločnosťou, ktorá vám novú firmu bez problémov založí. Vy len dostanete do rúk papiere potvrdzujúce existenciu novej firmy, ktorej majiteľom ste práve vy.

Prenajmite si sídlo spoločnosti

Pri zakladaní firmy je potrebné uviesť aj sídlo firmy. Ak ale nechcete zbytočne platiť za priestory, ktoré ani reálne nebudete využívať, skôr sa vám oplatí vybrať si sídlo spoločnosti v Bratislave. Nejedná sa o klasické sídlo firmy, kde sa budete fyzicky nachádzať. Jedná sa skôr o virtuálne sídlo firmy, kde bude registrovaná vaša firma, ale fyzicky sa na nej nebudete nachádzať.

Virtuálne sídlo sa nachádza na lukratívnej bratislavskej adrese a má vás zviditeľniť a ušetriť vám peniaze, ktoré by ste utratili za prevádzku vlastných kancelárskych priestorov. Vyberte si výhodné virtuálne sídlo a ušetrite.

Začnite podnikať a nerobte zbytočne chyby, ktoré vás budú stáť čas, ale aj peniaze.

Zdroj obrázka:

Autor: Konstantin Chagin  / Shutterstock.com