Praktické rady pre tých, ktorí plánujú kupovať zásnubný prsteň

Praktické rady pre tých, ktorí plánujú kupovať zásnubný prsteň

Zásnuby sú životným miľníkom nielen v živote ženy, ale aj muža. Od zásnub sa začína písať spoločný príbeh dvoch zamilovaných osôb.

Ak ale ešte len plánujete zásnuby a chystáte sa vyberať zásnubný prsteň, skôr, ako začnete, prečítajte si praktické rady, ktoré oceníte pri kúpe zásnubného prsteňa.

Vyberajte prsteň správnej veľkosti

Každá žena má inú hrúbku prstov a nie každej sedí ten zásnubný prsteň, čo sa vám páči. Ak plánujete kupovať pekný zásnubný prsteň, vždy choďte do klenotníctva už s rozmermi prsteňa. Ak ale neviete rozmery, skúste si požičať jeden prsteň svojej partnerky a ísť s ním do klenotníctva. Priamo na predajni vám vedia odmerať veľkosť prsteňa, čo vám výrazne uľahčí kupovanie prsteňa.

Veľké úpravy veľkosti niektoré klenotníctva ani neposkytujú a nesmieme zabúdať, že úprava veľkosti sa síce dá spraviť, ale úpravu veľkosti len tak ľahko nezamaskujete.

Aký materiál nosí vaša partnerka?

Ak už budete vedieť veľkosť, teraz prichádza na rad výber materiálu. Vždy je potrebné výber zásnubného prsteňa prispôsobiť ostatným šperkom, ktoré partnerka nosí. Ak nosí prstene zo žltého zlata, nemá zmysel kupovať strieborné šperky, resp. šperky z bieleho, či ružového zlata.

Pozrite sa do šperkovnice, ak si nie ste istý, aký materiál šperkov sa partnerke páči.

Typ prsteňa

Mnohé ženy preferujú minimalistické zásnubné prstene zo vsadeným zirkónom, či diamantom. Niektoré ženy zase prezdobené zásnubné prstene s výraznými kameňmi. Ak chcete kúpiť dobrý zásnubný prsteň, je dobré, keď sa na toto spýtate svojej partnerky. Ak ale nie, odporúčame vám pozrieť sa aké prstene nosí a na základe toho vybrať vhodný zásnubný prsteň.

Výber zásnubného prsteňa nie je zložitý. Je potrebné sa ale držať týchto rád, pretože jedine vtedy vyberiete pekný veľkosťou vyhovujúci a hlavne kvalitný zásnubný prsteň.

Zdroj obrázka:

Autor: Marben / Shutterstock.com