Pravidelné cvičenie formuje telo a povzbudzuje myseľ

Pravidelné cvičenie formuje telo a povzbudzuje myseľ

V tom, aké benefity ponúka pravidelné cvičenie našim stuhnutým telám, má väčšina z nás jasno. Avšak doviesť túto myšlienku k činom býva niekedy (a možno častejšie, než by sme si priali) veľký problém. Na to, prečo práve dnes nemôžeme cvičiť, máme v zásobe množstvo logických a neskutočne pádnych argumentov.

Ako sa teda prinútiť k pravidelnému pohybu a osvojiť si cvičenie rovnako ako napríklad rannú šálku kávy? Je to veľmi jednoduché. Stačí mať pevné odhodlanie, trochu trpezlivosti a robiť veci, ktoré nielenže nášmu telu osožia, ale nás budú navyše aj baviť.

Single začiatky sú ťažké. Nájdime si na cvičenie spriaznenú dušu

Treba si uvedomiť, že cvičenie nemusí byť len pár po sebe sa opakujúcich nudných pohybov. Ak už sa chceme naozaj začať hýbať, treba si nájsť aktivity, ktoré nás bavia. No a úplne najlepšie by bolo, ak by bavili aj ostatných členov rodiny, susedku či kamošky. V skupine totiž máme z pohybu väčší zážitok, dokážeme sa navzájom povzbudzovať a podporovať a je to nesmierne dôležité hlavne v začiatočnej fáze nášho odhodlania.

Pokiaľ sa rozhodne cvičiť spolu celá rodina, bude to v konečnom dôsledku nielen krok k budovaniu pozitívnych návykov našich detí, ale zaručene aj veľká zábava. A deti si tak veľmi prirodzenou a nenásilnou formou osvoja pravidelný pohyb a hlavne im zostane množstvo krásnych spomienok so spoločných rodinných aktivít.

Každý pravidelný pohyb sa dá nazvať cvičením

Iste má každý z nás nejakú tú obľúbenú voľnočasovú činnosť, samozrejme, pozeranie televízie či vysedávanie na terase sa neráta. Niekto sa rád bicykluje, niekto miluje dlhé prechádzky či túry a niekto relaxuje pri joge alebo inom uvoľňujúcom cvičení. Je jedno, akou formou dostaneme naše telo do pohybu, dôležité je len vydržať a hýbať sa pravidelne.

Pohybová aktivita nás robí šťastnými

A pre tých, ktorých nepresvedčil žiadny z týchto argumentov, je tu ešte jeden benefit. Fyzická aktivita, a nech je akákoľvek, nás podľa výskumov vedcov robí šťastnejšími. Pri cvičení totiž naše telo vyplavuje množstvo látok, ktoré sú priamo zodpovedné za našu dobrú náladu a evokujú v nás pocit šťastia. Práve zásluhou týchto „opiátov“ si telo cielene tlmí bolesť a fyzickú únavu spôsobenú cvičením. Takže v konečnom dôsledku – čím častejšie cvičíme, tým sme šťastnejší.

A čo už môže byť väčším zadosťučinením za našu námahu, ak nie pevná vyformovaná postava a čistá a pozitívna myseľ?