Pravidelne stresujete pri balení sa na dovolenku? Robíte to zbytočne

Pravidelne stresujete pri balení sa na dovolenku? Robíte to zbytočne

Balenie sa na dovolenku býva pre niektorých ľudí stresujúcou záležitosťou. Opakované vyberanie už pripravených vecí z kufra, ich kontrola a opätovné balenie, niekto si bez toho hádam ani nevie predstaviť posledné dni pred odchodom na dovolenku.

S dokladmi, mobilom a finančným obnosom si poradíte kdekoľvek

A čím je dovolenka dlhšia a destinácia vzdialenejšia, tendencia strachovať sa o to, či je zbalené všetko potrebné, býva väčšia. Dámske plavky, pánske plavky, tričká,… pritom ak máte pri sebe doklady, mobil a hotovosť, či platobnú kartu (ktorú už dokážu nahradiť mobily), nemáte sa čoho obávať.

Aj v dovolenkových destináciách existujú obchody a s peniazmi si kúpite všetko, čo sa vám môže zísť. Moderné smartfóny naopak poslúžia ako všestranní pomocníci, ktorí sa okrem spomínaného platenia namiesto platobnej karty postarajú o navigáciu, vyhľadávanie všemožných informácií, zaznamenávanie spomienok (a ich okamžité zdieľanie na sociálnych sieťach) a ak sa v cudzine „stratíte v preklade“, pomôžu vám aj pri dorozumievaní sa s miestnymi obyvateľmi.

Náhla zmena počasia? Aj na dovolenke sa dá nakupovať

No vidíte, naozaj esenciálnych vecí je minimum a čokoľvek ostatné si zoženiete aj na dovolenke. Dokážete tak flexibilne vyriešiť akúkoľvek nečakanú udalosť. Napríklad ak prídete do prímorskej destinácie, od ktorej očakávate veľké horúčavy a namiesto toho bude počasie na dlhé nohavice. Jednoducho si nejaké kúpite a rovno máte aj užitočný „suvenír“ z dovolenky.

Na toto pamätajte pred každou dovolenkou. Či idete na dva týždne niekam do exotiky, alebo „len“ na predĺžený víkend niekam na naše hory, prílišné stresovanie ohľadom balenia všetkého potrebného vám len zbytočne pokazí tešenie sa na dovolenku. Ako keby nestačilo, že týždeň pred dovolenkou sa dni v práci akosi zázračné naťahujú.

Zdroj obrázka:

Autor: triocean / Shutterstock.com