Prečo je pre váš web dôležitý linkbuilding a čo urobiť pred ním?

<strong>Prečo je pre váš web dôležitý linkbuilding a čo urobiť pred ním?</strong>

To, že marketing je pre podnikanie veľmi dôležitý, vedia všetci podnikatelia už desaťročia. A rovnako všetci od nástupu internetu zistili, že veľmi dôležitý pre úspech je aj efektívny online marketing.

Linkbuilding je stále najdôležitejšou súčasťou optimalizácie

Pre prezentáciu na internete je základom mať firemný web. Lenže samotné vytvorenie webu nestačí, pretože by sa stránka veľmi rýchlo stratila v záplave ďalších webov konkurenčných firiem. Ako docieliť, aby bol práve váš web na internete čo najviac „viditeľný“?

Na začiatku príde vhod otázka ako hľadáte na internete rôzne produkty, či služby? Samozrejme, cez internetový vyhľadávač. A koľko odkazov z tých, ktoré vám ponúkne vyhľadávač, si prezriete? Ak ste ako drvivá väčšina užívateľov internetu, bude to len prvých niekoľko, maximálne tie na prvej strane.

Z toho vyplýva, že viac návštevníkov (a v konečnom dôsledku zákazníkov) získajú weby, ktoré sú vo výsledkoch vyhľadávaní čo najvyššie. K tomu, aby sa web umiestnil na popredných priečkach, je potrebná jeho optimalizácia pre vyhľadávače, označovaná skratkou SEO. Tá zahŕňa viacero techník a postupov, pričom najdôležitejšou časťou optimalizácie je kvalitný linkbuilding.

Čím lepšia počiatočná analýza, tým lepšie výsledky linkbuilding prinesie

Pod pojmom linkbuilding sa rozumie tvorba spätných odkazov. Miera prínosu konkrétneho odkazu taktiež závisí od viacerých faktorov, napríklad od umiestnenia na odkazujúcom webe, jeho dôveryhodnosti, tematickej príbuznosti, ale aj na počte ostatných externých odkazov na stránke, miery prekliku a podobne.

Pred začatím linkbuildingu je však dobré spraviť dôkladnú SEO analýzu. Tá sa zameria na technickú aj obsahovú časť webu. Takúto analýzu netreba podceňovať ani v prípade, že si myslíte, že ja váš web na tom dobre. Vy síce veci ako nedostatok obsahu, zlá štruktúra, nevhodné kľúčové slová alebo nevhodný zdrojový kód vidieť nemusíte, ale Google a jeho algoritmy áno.

Zdroj obrázka:

Autor: one photo / Shutterstock.com