Prečo sa oplatí mať Cambridgeský certifikát?

Prečo sa oplatí mať Cambridgeský certifikát?

Znalosť cudzieho jazyka už nie je výsadou len tých, ktorí chcú vycestovať za dobrou prácou a štúdiom do zahraničia. Až 20 % svetovej populácie sa dohovorí anglicky a pokiaľ k ním patríte aj vy, povieme vám, prečo by ste to mali mať aj na papieri.

Cambridge certifikát a jeho výhody pre študentov

Štúdium na zahraničnej škole vás dnes môže odlíšiť od konkurencie a následne zjednodušiť hľadanie práce. Takmer všetky univerzity v Anglicku a tisíce zahraničných univerzít akceptujú Cambridgeský certifikát (Cambridge English: Advanced) ako dôkaz o znalosti ich jazyka. Patria medzi nich napríklad University of Manchester (UK),  University of Toronto (Canada), Northeastern University (USA ), University of Melbourne (Australia) a mnohé iné. Cambridge certifikát je akceptovaný celosvetovo a platí celý život, v porovnaní napríklad s IELTS certifikátom, ktorý platí iba 2 roky a využíva sa prevažne v Amerike.

Mnohé domáce školy akceptujú výsledky z Cambridgeskej skúšky a uznajú vám celý anglický predmet alebo odpustia záverečný test.

Ste študent a neviete ako postupovať? Máte dve možnosti. Zvolíte si termín skúšky, na ktorý sa budete pripravovať doma, alebo sa prihlásite na prípravný kurz, počas ktorého si zlepšíte svoje komunikačné schopnosti, zopakujete si to, čo ste už zabudli a získate prehľad, ako bude Cambridgeská skúška prebiehať.

Cambridge certifikát a jeho výhody pre pracujúcich

V súčasnosti si môžete vystačiť so svojím materinským jazykom. Čo ak vás pošlú na pracovné stretnutie do sveta alebo získate dôležitého klienta, ktorý nehovorí vašou rečou, či rovno dostanete lukratívnu ponuku zamestnania v zahraničí? Argumentov prečo sa učiť jazyk, ktorým sa dorozumie väčšina sveta, je naozaj veľa.

Urobiť dobrý dojem hneď zo začiatku a odlíšiť sa od konkurencie je dobrá stratégia, ktorú by ste mali prinajmenšom zvážiť, ak hľadáte prácu. Prečo sa nevyhnúť zbytočným otázkam počas pohovoru či anglickým testom? Certifikát bude už navždy vo vašom životopise a bude tak dokazovať vašu úroveň angličtiny a vašu snahu vzdelávať sa a urobiť niečo naviac.