Prečo sú montované drevostavby skvelou voľbou pre vaše bývanie?

<strong>Prečo sú montované drevostavby skvelou voľbou pre vaše bývanie?</strong>

Investícia do akéhokoľvek vlastného bývania je životným krokom a zväčša jej predchádza dlhé rozhodovanie. O to viac ak ste sa rozhodli pre vlastný rodinný dom. Okrem toho, že si musíte vybrať pozemok, sa bude jedno z vašich základných rozhodovaní týkať výberu materiálu, z ktorého bude váš dom postavený.

Maximálna presnosť

Výbornú voľbu môžete urobiť v prípade, že sa rozhodne pre drevo. Konkrétnejšie v podobe panelových prefabrikovaných montovaných stavieb na báze dreva, ktoré bežne označujeme ako drevostavby.

Ako takéto stavby vyzerajú? Ich základ tvoria nosné zvislé konštrukcie, panely. Zaujímavé na nich je, že sa vyrábajú takzvaným suchým procesom v hale. Takáto výroba umožňuje maximálnu presnosť, odpadajú pri nej vplyvy počasia a taktiež je možné panely dôkladne skontrolovať ešte predtým, než sa dovezú na stavbu.

Rýchla výstavba, široké možnosti a nízke náklady na bývanie

Hotové panely sa dovážajú na stavbu, kde sa ihneď aj montujú. Tu sa prejaví ďalšia z veľkých výhod moderných drevostavieb: montáž hrubej stavby trvá len 2 dni. To znamená menej hluku, prachu, odpadu a nákladných vozidiel v porovnaní s klasickou výstavbou murovaných, či betónových domov.

Keďže panely sa robia suchým procesom v hale, odbúrava sa tým fáza vysušenia stavby, takže dom je obývateľný oveľa rýchlejšie. Celková dĺžka výstavby drevodomu na kľúč (od začatia výroby panelov) je zhruba 100 – 150 dní.

Súčasťou stavby sú základové prahy a kotvenie celého domu k základovej doske a taktiež unikátny stropný systém, ktorý umožňuje mať plne pochôdzne podkrovie. To umožňuje realizáciu v podstate všetkých typov domov od bungalovov, cez poschodové (do 3 nadzemných podlaží) až po podkrovné. Veľkou výhodou drevodomov je aj fakt, že sú ultranízko-energetické.

Zdroj obrázka:

Autor: Bilanol / Shutterstock.com