Pripravte vašu spálňu na leto

Pripravte vašu spálňu na leto

Tak ako sa všetci pripravujeme na príchod leta tým, že sa staráme viac o svoj zovňajšok – cvičíme, zdravo sa stravujeme, snažíme sa o pekný opálený vzhľad našej pokožky, aby sme v plavkách, vystavení na obdiv, vyzerali čo najlepšie, tak nesmieme zabudnúť ani na naše príbytky. Vnesme trochu leta aj do našej spálne. Veď je to miestnosť, kde sa zbavujeme stresu, kde sa starý deň stáva minulosťou a čerpáme sily na ten nový, aby bol ešte krajší, lepší a výnimočnejší.

Kvety ako symbol života, nežnosti a sviežosti

Bez ohľadu na to, ktorý štýl bývania máte radi, kvety sa hodia všade. Jednoducho s nimi nikdy nič nepokazíte. Nie je správne myslieť si, že sú vhodné len do romantického alebo vintage štýlu, lebo práve tam sa vyskytujú najviac. Kvety majú svoj význam. Navodia tú správnu atmosféru vždy a všade. Vezmime si len fakt,  že keď má žena svoj sviatok, vždy dostane ako prejav úcty kyticu kvetov. Prajeme jej, aby aj ona vydržala čo najdlhšie taká krásna, svieža a v rozpuku. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť atmosféru sviežosti, ľahkosti, šarmu a štýlu, je vniesť do interiéru kúsok prírody, a to aj v podobe kvetov a kvetinových vzorov. Stavte na originalitu v dobe, keď je každá domácnosť ako „cez kopirák“, a buďte iní!

Malé zmeny – veľké divy

Aj keď spálňa rozhodne nepatrí k tým miestnostiam príbytku, ktoré by chodili pozerať návštevy, oplatí sa do nej aspoň raz za čas zainvestovať. Prečo? Prvé, čo vždy uvidíme, keď ráno otvoríme oči, je spálňa. „Obraz“, ktorý prvý uvidíme, by nás mal príjemne naladiť aj povzbudiť do nového dňa. Veď pocit, ktorý nadobudneme, nás potom sprevádza počas 24 hodín. Výborná investícia, ktorá vás bude napĺňať spokojnosťou a radosťou dlhé roky, sú napríklad posteľné obliečky. Je to vec, bez ktorej sa síce „dá prežiť“, pokiaľ máte množstvo svojich zaužívaných, avšak kúpou tých nových sa dočkáte príjemnej zmeny a do postele sa budete tešiť ešte viac ako obvykle. Každý má rád nové veci, najmä ak sú kvalitné a krásne. Kvetinové vzory na obliečkach spálňu zútulnia a najmä v sparnom lete jej dodajú správnu ľahkosť a vzdušnosť. Rôznymi kombináciami farieb a vzorov sa postarajú o to, aby pôsobili moderne a štýlovo. Po lete nasledujú chladnejšie mesiace, ale vy sa budete stále cítiť ako na kvetinovej voňavej lúke a vždy vám vyčarujú úsmev na tvári i dobrú náladu. Pokojne „oblečte“ do kvetov aj vaše okno! Okrem postele je to druhá vec, ktorá priťahuje v spálni záujem. Nielenže musí dobre vyzerať  zo strany ulice, ale i pohľad vnútri by mal zaujať, ako inak – kvetmi. Či už sa rozhodnete pre klasickú záclonu, alebo moderné závesy, alebo rovno pre kombináciu oboch, motív kvetov docieli, že budete opäť originálni! Rôzne srdiečka či nápisy už čoskoro vyjdú z módy, ale čo je isté – krása a sila kvetov bude trvať  večne.

kvetinove-obliecky-slnecnice

Koberec to dokončí

Koberec je praktický a štýlový pomocník, ktorý spálňu zútulní, dodá pocit tepla a dotvorí celkový dojem. Aký ho túžite zanechať? Rozhodne taký, aby ten, kto vkročí do izby, povedal: „Vau!“  Slovko, ktoré nahradí tisíc zbytočných slov a zhrnie všetko podstatné. Správny výber koberca je dôležitá úloha, nad ktorú si musíte sadnúť a poriadne zvážiť, ktorému „kúsku“ dáte šancu doslova ležať pri vašich nohách. Dnešný trh ponúka všakovaké vzory, farby aj štýly, takže si na svoje príde úplne každý. Pokojne buďte nároční, veď spálňa je vaša svätyňa.