Puzzle – obľúbená aktivita počas dlhých jesenných a zimných večerov

Puzzle – obľúbená aktivita počas dlhých jesenných a zimných večerov

Dni sa začínajú skracovať a čoraz viac dní v mesiaci je daždivých. Jeseň je typická častejším výskytom zrážok a keď k tomu pridáme aj skracujúce sa dni, je pochopiteľné, že najviac voľného času budeme tráviť doma v tepľúčku.

V tomto období hľadáme zaujímavé aktivity, ktorým by sme sa počas dlhých jesenných a zimných večerov mohli venovať. Puzzle medzi tieto aktivity rozhodne patria.

Zabaví všetky vekové kategórie

Skladanie obrázka z veľkého množstva dielikov pomáha trénovať mozog, pamäť a rozvíja motoriku detí, či starších ľudí. Je to hra, ktorá zabaví všetky vekové kategórie. Skladanie môže trvať dni, týždne, či možno aj mesiace, výsledok však stojí za to. Všetko záleží od toho, ako dlho sa skladaniu venujete, čiže či pri ňom trávite dlhé hodiny, alebo len pár hodín.

Ak hľadáte aktivitu, kde budete tráviť čas so svojimi príbuznými, odporúčame vám puzzle. Odporúčame vám ale objednať si dobrú značku puzzle. Ak by ste chceli kupovať puzzle hlavne deťom, uprednostnite kvalitné Clementoni puzzle.

Dobré podmienky na skladanie

Ak plánujete skladať nové puzzle, vytvorte si dobré podmienky na skladanie. Pod dobrými podmienkami si predstavte pevnejšiu plochu, na ktorú budete skladať poskladané časti obrázka z puzzle. Puzzle, najmä tie s väčším počtom dielikov, nedokážeme poskladať za jeden deň. Aby ste ale nemuseli poskladané kúsky rozdeľovať, práve preto potrebujete pevnejšiu plochu, ktorá vám umožní jednoducho manipulovať s poskladanými kúskami.

Tieto „podložky“ nebudete potrebovať na detské puzzle. Tie s deťmi zvládnete postaviť pomerne rýchlo.

Ako podložku odporúčame používať tvrdý kartónový papier. Pomôcť vám môžu aj polepené výkresy, ideálne výkresy A3. Tvrdý kartónový papier ale bude podstatne lepší.

Využite voľné chvíle počas pochmúrnych jesenných a zimných večerov práve na skladanie puzzle.

Zdroj obrázka:

Autor: titov dmitriy / Shutterstock.com